Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyha annyira sötét gondolata...

Hogyha annyira sötét gondolataim vannak néha, hogy soha senkinek nem fogom merni elmondani őket, pszichológus hogy szedi ki belőlem és hogy segít?

Figyelt kérdés
2021. febr. 1. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológusnak nem az a dolga, hogy bármit is kiszedjen belőled. Ha nem mondod el senkinek, akkor nem tudja meg senki, de akkor nem is tud segíteni senki.
2021. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ezért csak elítélni és örökre bezáratni lehet az embert, nem segíteni rajta...
2021. febr. 1. 09:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mondod el, akkor sehogy. De körbe is lehet írni. Egész más egy gondolat, mint a megvalósítás. Időnként, vagy gyakran minden embernek vannak sötét gondolatai, de ezeket a helyükön kell kezelni. Mondok példákat. Épp tegnap vesztem össze a barátnőmmel, most meg tudnám folytani egy kanál vízben, de természetesen nem fogom bántani, tökéletesen megfelel mindkettőnknek a szóbeli gyalázkodás, vitatkozás, veszekedés. Vagy vannak szexuális jellegű gondolataim is, de annyi eszem is, hogy ezeket senkinek nem mondom el.

Van erről egy vicc is. Beteg az orvosnak:

- Doki, magának is szoktak lenni furcsa gondolatai?

- Természetesen igen.

- Akkor hogy lehet, hogy én le vagyok kötözve, be vagyok gyógyszerezve, és kényszer kezelés alatt állok, maga meg nem?!

- Úgy, hogy én senkinek nem mondom el a sötét gondolataimat. :)

2021. febr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell elmondani.

Mindenkinek van olyan gondolata amit nem mond el soha senkinek.

2021. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha szerinted segítene, hogyha elmondhatnád, akkor dolgoznátok rajta, hogy meg tudj nyílni. Elkezdené megismerni az életed, azokat a részeit, amikről könnyebb beszélned, úgy kicsit már komfortosabb lenne. Előbb utóbb kialakulna az az élmény/érzés, hogy igen, ő egy külső nézőpontot képvisel, nem ítélkezik, nem adja ki, amit mondok stb. Sokan azt hiszik az első pillanattól meg van ez a bizalom, mert egyértelmű, de igazából kellhet egy kis idő, mert alapból ez nem egy mindennapos emberi kapcsolat, nehéz elsőre megtapasztalni. Aztán elkezdhetnétek körbejárni, hogy mi az, ami miatt nehéz beszélned ezekről a sötét gondolatokról, vagy miért érzed azt, hogy mégis fontos lenne. Használhatnátok imaginatív technikát is, amiben átvitt értelemben jöhetnének felszínre ezek az elfojtott gondolatok, érzések. Kb. így tudnám elképzelni :)
2021. febr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!