Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elkerülő személyiségzavarból...

Elkerülő személyiségzavarból ki lehet jönni?

Figyelt kérdés
Szó szerint elkerülöm az életet 30 éve. Egyelőre csak a netet böngészve diagnosztizáltam magam, de már jelentkeztem terápiára. Igazából nem tudom, hogy van-e értelme az egésznek. Az életem jobbik részét az elkerüléssel töltöttem, és 43 évesen inkább kukáznám az egészet. /F
2021. febr. 1. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

"Egyelőre csak a netet böngészve diagnosztizáltam magam,"

Ez a legnagyobb hiba, amit egy beteg vagy hipochonder elkövethet. Ha belelovallod magad, akkor egyre rosszabb lesz. Egyébként még sohasem hallottam ezt a kifejezést. Ti mindig újabb nyavajákat találtok ki magatoknak?

2021. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy héttel ezelőttig még én sem hallottam róla. így viszont már tudom, merre induljak.
2021. febr. 1. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Azt nem tudom, hogy ki lehet-e jönni, de a megfelelő terápia javítani biztos tud a helyzeteden, akár ez a probléma akár más.

Kukázni azért nem kell, főleg így hogy 1 hete jöttél rá, hogy valami van. Ha most teszel érte a terápiával, akkor lehet hogy minden kicsit átalakulna, meg átbillenne a jobb irányba. Ezt a lehetőséget is kukázni akarnád? Egy próbát mindig megér, és ha egy próba nem sikerül, akkor lesz másik. És azt is megéri.

2021. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Persze, ki lehet jönni.

Menj el pszichológushoz, ők tudnak rajta segíteni.

2021. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Van róla egy szuper könyv, most jelent meg!

Én bizonytalanul kötődő vagyok. Megdöbbentő amiket olvasok, milyen pontosak a leírásaik minden téren. Nem tartok még ott, hogy a megoldásokról írna, de elvileg ott van a tartalomjegyzéknek. Lukács Liza: Hogyan szeretsz? a címe.

Az interneten található videók alapján "ki lehet jönni belőle", elvileg a tudatosítás már segít, ha érted.. stb.. hááát én már foglalkozom ezzel egy ideje, figyelem magam- igaz, terápiára még nem mentem, de nem is lettem jobban még sajnos.

2021. febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Szerintem ne az legyen a fő cél, hogy diagnosztizáltasd magad ezzel. Ha valaki tudatos, fejleszti az önismeretét, meg olvas pszichológiai problémákról, lehet, hogy kialakul egy kép a fejében, hogy mi lehet az ő baja. De az öndiagnózisokban a szubjektív torzítás óriási. Sokan egyébként megkönnyebbülésként élik meg, ha kapnak egy "címkét" (ezt itt most egyáltalán nem pejoratívan értem) a bajukra, ami segít elhelyezni azt, meg azt az érzetet adja, hogy igen elismerjük, hogy van egy probléma, amin lehet dolgozni, és akkor jobban lehetek. Ez egy teljesen jogos igény :) De az tévutakra vihet, ha ragaszkodsz egy előre eldöntött "diagnózishoz", és abba kapaszkodsz bele, és ha nem kapod meg, akkor dühös leszel és csalódott. És én már csak azért sem mondanám, hogy "kuka", mert szerintem tök jó dolog, hogy felismerted, hogy változtatni/fejlődni kellene! Én bátorítalak arra, hogy dolgozz ezen az úton, szerintem abszolút megérné, hajrá!

2021. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Új kérdést is írtam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/ismerkedes__baratkozas__10943..

2021. febr. 2. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!