Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiút a depresszióból?

Van kiút a depresszióból?

Figyelt kérdés

Életemben voltam már egy párszor depressziós, de most először érzem úgy, hogy innen már csak a halál menthet meg...De tényleg, soha se voltak öngyilkos gondolataim, inkább hogy a világ másik felére mennék és új életet kezdenék, vagy csak álmodoztam arról, hogy egyszer majd jobb lesz...de most.... nem érzem, hogy lenne belőle kiút, teljesen alkalmatlan vagyok arra, hogy kimásszak belőle, nincs pénzem pszichológusra, pszichiátriára nem akarok menni amúgy sem mert csak betegebb lennék mint most, már ha van ennél lejjebb...

Az SZTK-s vagy milyen pszichológusnál meg jártam már, de akkora tömeg volt ott, hogy megrémültem és eljöttem inkább, főleg mert az ablaknál ülő hölgy is hülyének nézett, hogy nem foglaltam időpontot hanem csak úgy odamentem...szóval beijedtem na. De nem is merek oda vissza menni, ami ingyenes szolgáltatás, az nem feltétlenül alkalmas arra, hogy egy ennyire súlyos depresszión segítsen...

Szeretném ha lenne belőle kiút, de akármilyen kiutat is keresek, végül mindig az öngyilkossághoz vezetnek a gondolataim...

Segítség!



2021. febr. 1. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Van.
2021. febr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%
Nincs
2021. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Szólj a háziorvosnak, ő el tud küldeni pszichiátriára. Itt lehet már arra van szükség, hogy egy darabig befeküdj. Ott is vannak pszichológusok is, ott tudnak megfelelően kezelni, foglalkozni veled.

Mindenképpen jelezd orvosnak a helyzetedet.

Van kiút, nagyon jól lehet ma már a depressziót kezelni, nagyon modern szerek vannak, kevés mellékhatással. A pszichológusok is sokat tudnak segíteni.

Ne hagyd annyiban a dolgot, fordulj szakemberhez, aki megadja a megfelelő segítséget!

2021. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Szomorú dolog ez... Én is depressziós vagyok, de megtaláltam a módját magamtól, amitől nem múlt el, de elviselhető lett. :-) így azt mondom lehet együttélni vele, de ki tudja, meddig?
2021. febr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Kezdj el edzeni, 20 fekvőtámasz 20 guggolás 20 felülés, mindennap, nincs kivétel. Ez lecsökkenti a stressz hormonokat. Tűzz ki célokat akár nyelvtanulás, sport, természetjárás is lehet. Szerezz be kisállatot, macskát kutyát vagy amit szeretnél.Ásd bele magad valamilyen témába amiben jó vagy, hogy te lehess a legjobb.
2021. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szociális fóbiám van.Eléggé megnehezítette az életem,gyakorlatilag minden fontos szakaszát.De sose törődtem bele,ösztönösen mentem a problémával szembe.Nem hagytam hogy ez a betegség befolyással legyen az életemre,lekorlátozza,ne engedje a felszínre a valódi személyiségem.Sajnos sok helyzetben nem sikerült felülkerekedni a problémán,és uralkodott rajtam a betegség.Voltak nehezebb periódusok,mikor elkeseredettebb voltam,de mindig megtudtam újulni és motivációt,célt találni.Az apró célok segítenek.És persze az akarat...hogy akarja az ember elérni a dolgokat,amelyekre vágyik.Meg kell találni a módját hogy érje el ezeket.Lehet hogy többet kell érte tenni,mint egy mentálisan egészséges embernek.Egy életem van,valamilyen szinten befolyással vagyok rá...elfogadtam a betegségem,viszont nem törődöm bele,és nem hagyom hogy annyira uralja a személyiségem,hogy ne tudjak kimozdulni a lakásból sem.Próbálom megtalálni a módját,hogy így,ebben az állapotomban hogy tudnék boldog és teljes életet élni.Ami számomra boldog és teljes,nem a közvélemény számára.Szerintem a legtöbb esetben van kiút...csak meg kell találni a módját.Ha egyedül találod meg,az a legjobb visszajelzés saját magad számára!Mert egyedül kerekedsz felül a problémádon,és hagyod magad után.
2021. febr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5-ös:


Bár ilyen egyszerű lenne...a depresszió végett folyton erőtlennek és fáradtnak érzem magamat, nem vagyok képes arra se, hogy kimenjek pisilni, vagy egyek, nemhogy sportolni...

Ráadásul nem lennék depressziós ha lenne kitartásom, céljaim. Legalábbis én így vagyok vele... Hidd el, ha lesz kitartásom és céljaim, akkor már kifelé megyek a problémából, de iszonyatosan nehéz ezeket betartani. Életképtelennek érzem magam... Ez nem úgy megy, hogy "hát ne legyél az", ezért van szükségem segítségre...

De azért köszönöm a válaszodat és azokét is akik nem csak egy "van"-nal vagy "nincs"-el válaszoltak.

2021. febr. 1. 20:54
 8/13 Angel3000 ***** válasza:
35%
Kedves kèrdezô! Persze, hogy van kiut, akarattal ki lehet belölle jönni!
2021. febr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Van. Olyan depressziós voltam, hogy a legkeményebb orvosok is lemondtak rólam. Megláttak, annyit mondtak, hogy pffú. Úgy járkáltam ki- be a zártosztályra, mint diákok az iskolába. A végén már aszonták olyan nekem a gyógyszer, mint ha a kútba dobálnák. Elmeséltem az életemet egy fiatal doktornőnek, annyira sírt, hogy alig bírtam megvigasztalni. Ha egy hónapban 2x megfürödtem, akkor már piperkőcnek számítottam. 10 év alatt gyógyultam meg. Nem mondanám, hogy könnyű menet volt, de nálad biztos szarabbul voltam.

Nyilván azt kérdezed, hogy min változtattam. Nos, mindenen. Gondolkodás, hozzáállás, kaja, ismerősök, környezet. Lényegében nyomtam egy nagy reset- et, és ez működött. Semmilyen gyógyszert nem szedek. Nincs titkom, vagy csodaszer, nem vagyok vallásos. Úgy voltam vele, hogy fél lábbal a sírban nincs veszteni valóm. Lassú folyamat volt, egy bő évtizedig tartott. Jelenleg semmim nincs, de kijöttem a depiből. Azt nem tudom, hogy ez kudarcnak, vagy sikernek számít e. A temetőben fekvéstől valószínűleg jobb.

2021. febr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én teljesen megértem, hogy megijedtél ettől az egész helyzettől, amikor megpróbáltál az sztk-ba menni, és olyan furán jött ki az egész. Ez is a megváltozott lelki állapotnak a része, hogy teljesen máshogy fogjuk fel a külvilágot magunk körül. Ijesztőnek, olyan mintha mindenki rosszindulatú lenne, vagy mindenki gáznak tartana, félreértene. Vagy mintha minden szürke ködben úszna, vagy fekete lenne a külvilág. A gondolataink is eltorzulhatnak, pl. ha ránk néz valaki, egyből következtetünk valami negatívra. Szóval extrán rossz ez az állapot, mert azt is megnehezíti, hogy segítséget kérj, és ez olyan mint egy ördögi kör. Elhiszem, hogy nem látod most a kiutat, de pont ezért lenne jó, ha lenne egy szakember támaszként, aki látná, amíg te még nem. Meg pl. depresszióra tényleg vannak tudományosan alátámasztott gyógyszerek, amik sok embernek segítenek. Illetve a pszichoterápia. Ahogy előttem is írták, a háziorvos lehet egy opció, segíthet. Az sztk is, ha van erőd még egyszer megpróbálni. Lehet, hogy nem az ő kompetenciájuk, de segíthetnek keresni más szakembert. Kitartást!

2021. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!