Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjam el Anyukámnak...

Hogy mondjam el Anyukámnak ezek után, hogy pszichológushoz szeretnék menni, mert szerintem segítene?

Figyelt kérdés

Szóval, két hete vagdostam a karom, és barátnőm mentőt hívott, aztán bevittek a korhazba, ahova odajott anyukám. Nagyon ki volt borulva, szóval megígértem neki, hogy soha többé nem csinálok ilyet. A sebeket bekotoztek, majd hazaengedtek.

Apukam is ki volt akadva, és aztán megbeszéltem mindkettőjukkel, hogy soha többé nem vágom magam.

De viszont az a helyzet, hogy ez az onbantalmazas nálam másodikos koromban kezdődött. Nem volt folyamatos. Rendszeresen csak másfél éve kezdtem el vágni magam.

És anyukám aggódik értem, tudom, mert azóta is néha szoba hozza, hogy ha van valami bajom, akkor mondjam el, de ne csinaljak hülyeséget.

Ja és ezek mellett szorongok, es kényszeres gondolataim/cselekedeteim is vannak (ilyen ocd tünetek kb)

Ezekről nem tud.


Az a gond, hogy tavaly jártam pszichológushoz, de azt mondogatták egész végig, hogy hulyeseg, sokba kérul, és miért nem beszélem meg a barátnőimmel a problémáimat.

És félek, hogy most is hulyesegnek tartanák.



2021. febr. 1. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia anya, szeretném újra megpróbálni a pszichológus dolgot.
2021. febr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia anya úgy ézrem sokat segíthetne a psziológus
2021. febr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondd nekik, hogy újra megpróbálnád, néhányszor bemennél hozzá, és ha érzel akár egy minimális változást is, akkor elmondod a szüleidnek, hogy jót tesz, és hogy segített a pszichológus, és hogy továbbra is szeretnél járni. Hátha így jobban megértik^^
2021. febr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Van egy szám, amit ingyen lehet hívni és tudsz beszélni pszihológussal. Sok esetben már az is segít, ha meghallgat valaki.
2021. febr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!