Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kaparjam össze magam?

Hogyan kaparjam össze magam?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, depressziós vagyok. Nem mindig érzem magam rosszul, de most egy ilyen "gödörben" állok. Teljesen ki vagyok merülve, képtelen vagyok bármi iránt is érdeklődni. Ami eddig pozitív volt, az most egyáltalán nem befolyásol, a semlegesek negatívak, a negatív dolgoktól meg nagyon rosszul érzem magam, folyton az öngyilkosságra gondolok és sírhatnékom van. Tudom, hogy nem ilyen volt a felfogásom régen, teljesen elveszítettem önmagam. Nem érdekel semmi, a saját jövőm sem, nem köt le semmilyen dolog. Nincs motivációm élni szó szerint. Nincs kedvem akarni, célokat elérni, és nem tudom, hogyan kaparjam össze magam ebből az élethelyzetből. Nyilván szeretnék jobban lenni, de nincs hozzá akaraterőm. Mint egy életképtelen, pont az vagyok. Minden egyes napom felesleges, én is az vagyok, hisz nem teszek semmit. Konkrétan menthetetlen vagyok és ha ez még nem elég, a problémáim lehúznak teljesen, amitől szomorú vagyok, dühös magamra, másokra, magányos is, amikor semmi okom nincs rá. Vagyis van, de a saját hibámból és ezt is képtelen vagyok megoldani)

Annyira elegem van ebből. Haladnom kéne, építenem a jövőmet, amit még éppen nem csesztem el, de ehelyett csak siránkozni tudok, talpra állni nem, mert nincs erőm hozzá.

Hogyan építsem újra a magánéletem, hogyan lendüljek vissza a hétköznapi életbe, ha egyszerűen nem tudok?

Szeretném ha elég lenne annyi csak, hogy akaraterőt gyűjtsek vagy apró célokat érjek el, de neki sem tudok állni. Mintha üres lennék, és nem lenne személyiségem. Mintha nem léteznék, csak vegetálnék, végülis azt teszem. Utálom, ennél a halál sokkal jobb, mert ott legalább nincsenek gondolataim, és olyan könnyű meghalni, élni milliószor nehezebb és embert próbálóbb FELADAT.

Kétségbe vagyok esve. :(

Gyűlölöm magam, úgy érzem, hogy nem helyes az, hogy élek. Nincs bennem semmi szeretni való, de még annyi sem.

Oké, hogy akaraterő kérdése az egész, de azt hogyan szerezzek?



2021. febr. 2. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Mytragina speciosa por heti 3x egy kávéskanálnyi gyümölcsében elkeverve mert elég keserű. Olyan mint egy reggeli kávé csak tovább tart és nem terheli meg annyira a szervezetet.
2021. febr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Tanulsz? Dolgozol? Sportolsz valamit?
2021. febr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tanulok jelenleg, 20 éves leszek

Elsőnek köszönöm a tippet, utánanézek

2021. febr. 2. 19:58
 4/9 anonim ***** válasza:

A halálhoz is akaraterő kell és az élni vágyás általában erősebb.


Első körben nézd át, mit fogyasztasz.

A túl sok cukor nyomottá teszi az embert.

Ráadásul itt a tél, ami eleve depressziós hangulatot okoz.

Ha teheted, akkor menj a napra. Akár a szobában is lehetsz, de érjen a napfény.


Depresszióra jó szokott lenni még a csoki. De csak mértékkel a cukor miatt.


Hallgass zenét. Olyat, ami feldob. Ha nem élvezed őket, akkor nem vagy még elég mélyen. Hallgass depis, de nem öngyilkosságra buzdító zenét. Ilyen pl. MES. Aztán eljon a pillanat, mikor kelleni fog a felvidító zene és a nosztalgia útján eljutsz oda, ahol a mostani fő ízlésed zenéi vannak.

Nálam ez működött.


Hosszú távon változtatni kell az életeden.

Ez csak akaraterővel és kontrollal érhető el.

Tűzz ki célokat.

Új munkahely, párkapcsolat, stb.

Határozd meg címszavakban a dolgot. És legyen a mantrád. Mondogasd magadban. Ha nem elég, akkor mondd ki hangosan.

És ami nagyon fontos, hogy mikor ezt csinálod, társíts hozzá egy boldog érzést. Az érzés sokat számít.


Én anni meló közben a "lakás, pénz, boldogság" szavakat hajtogattam.

A lakás az új albit jelentette, a pénz az új munkahelyet, a boldogság meg az egyebeket. Viszont ennél az utolsó szónál megjelent egy kép előttem, egy szobában, egy régi stílusú, de kényelmes karosszék-fotelban ülve, elégedett hangulatban. És ez az elégedettség érzése erősítette a gondolatot, mert ez egy nagyon kellemes, boldog érzés volt.

Nemsokára jött az új albérlet, pár hónapra rá az új munkahely, azzal pedig egy boldog párkapcsolat.

Azóta nem voltam depis.

2021. febr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

D vitamint, c vitamint, b vitamint, kalciumot és magnéziumot is szedek, sőt omega 3 is néha.

Sokszor kimegyek a napra is.

Most is betegnek érzem magam, de szerintem a rosszkedv miatt. (Ráz a hideg, fáradt vagyok mindig, pedig insomnia miatt alig alszom, random fájnak az izmaim vagy izületeim)

Szeretek zenét hallgatni általában, de nem akarok olyan hangulatút, amilyen most vagyok, mert akkor mégrosszabb lesz a kedvem. Amúgy sincs kedvem most semmit hallgatni, csak csendet, hogy tudjak gondolkodni.

Milyen célokat tűzzek ki? Nincs motivációm semmihez. Vágyaim vannak, de nem megy. Célként szeretném kezelni, de nem jutok el odáig egyszerűen.

Nem akarok még biztosan meghalni, nem jött el az ideje, még bírom. De minden egyes nappal kezdem egyre csak ízlelgetni a gondolatot. De sebaj, majd ezt is megunom

Párkapcsolatom van, de nem jól működik szerintem miattam. Nem tudok szólni, ha baj van. Irtó fontos a kommunikáció, de én soha nem tudnék megszólalni. Semmilyen területen. (Pszichológusnak sem ugyanígy)

Az életem zavaró tényezői megszűntek, azt hittem, hogy onnantól fogva nincs többé "depresszió", erre a semmiből lekever egy nyaklevest? Az oké, hogy semmi motivációm élni, megszoktam. De hogy még sza*ul is vagyok belül ok nélkül? Nem tudom, mennyire csak a kapcsolat a felelős ezért, amit én b*szok el szintén.

2021. febr. 2. 20:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a kapcsolatod nem hozza fel, nem veszi észre, akkor nem biztos, hogy a te hibád.


A többi esetén pedig tényleg csak az akaraterő használ.

Ajánlanék pár könyvet, de jelenlegi állapotodban nem lennél rájuk befogadó.


Az, hogy gondolkozol, gondolataidba merülsz, nem jó.

Segíti a depressziót.

Inkább kösd le a gondolataid.

Könyv, film, játék, lego, akármi, amitől kikapcsolsz akár csak pár órára.


Egy "szakorvos" agytúrkász lehet, hogy nem ártana.

Ha mást nem, akkor felír kedélyjavítót, amiről utána leszokhatsz, mint a drogról.

De, lehet, hogy kihúz a gödörből, amit saját magad alatt ástál.

2021. febr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 te teljesen érted, hogy mit érzek.

Azért merülnék el a gondolataimban, hogy rávezessem magam a hibára, ami okozza az egész galibát a fejemben. Tudok tisztán gondolkodni, ha nincsenek negatív ingerek.

Szükségem van rá, mert nagyon pangok, üresnek érzem magam, pl. Úgy képzeld el, mintha nem jutna eszembe a nevem. Rá szeretnék jönni, hogy mit tudok kezdeni az életemmel. Hogyan nyomjak reset gombot.

2021. febr. 2. 20:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs rezet, se visszatöltés. Az élet nem ilyen. Sajnos.


A negatív gondolatokat, akárhonnan is érkezzenek, egy fehér pajzzsal az asztrális tested körül tudod kizárni.

A patrónus búbájt érdemes lehet keverni ezzel a pajzzsal, ha nagyon erős negatív gondolatokat érzel.

Ha úgy gondolod, hogy a negatívitás belülről jön, akkor egész a lényed közepéből kell indítani a bűbájt, ami végül egy fehéren fénylő pajzsban teljesedik ki.

Természetesen az egészet gondolatban. Varázsolni sem tudunk.

Ha többet szeretnél tudni a dologról és megtalálni a saját védelmedet, akkor ismerkedj meg az Asztrális test című könnyvel.


Kívánom, hogy jöjj helyre!

Ennél többet nem tehetek.

2021. febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hidd el, ez egy átmeneti állapot, lesz még kedved akarni dolgokat! :) Tudom, hogy most nem így látod, de attól még ez van. Még ha ezt a mostani nézőpontból el se tudod képzelni! Az, hogy éppen ebben az állapotban vagy, egyáltalán nem jelenti, hogy mostantól így fogod leélni az életed. Ez csak egy állapot. Ami nagyon szar érzés. Most. Ne keress magyarázatot. Tök természetes reakció. Főleg NE hibáztatsd magad. Nem vagy nulla. Soha. Felesleges meg pláne nem. Ahogy a napjaid sem. Minden nappal közelebb kerülsz ahhoz, hogy kimássz a gödörből. Bárkivel megtörténhet ez, és jó sokakkal meg is történik, hogy depresszióba esnek. Nézd el magadnak, hogy ebben a helyzetben nem úgy reagálsz dolgokra, ahogy azt (irreálisan) elvárod magadtól. Sőt ne is várd el. Hogy haragudhatnál valakire, aki a szarban is így helyt áll, mint Te? Nincs okod gyűlölni magad. Sőt inkább veregesd vállon magad, hogy Te nem adod fel. Legyél magaddal türelmes, mert egy ilyen helyzetben megérdemled, nagyon is. Borzasztó ez most épp, de hátha segít, ha úgy fogod fel, hogy ez egy kihívás az életedben, amit meg kell oldani (és meg is fogod tudni oldani) hogy sokkal erősebb lehess utána. Értékesebb leszel azzal a tudással, hogy képes vagy kezelni. Előbb utóbb újra FOGOD látni, hogy az élet egy szép dolog! Nem lesz mindig ilyen embertpróbáló élni. És a legfontosabb, kérj segítséget. Akkor is, ha nem vagy motivált. Azért mert ebből ki lehet mászni! Utólag látni fogod. Tegyél lépéseket. Ne akard, hogy kedved legyen. Majd akarod, ha akarod :) De csináld csak azért is. Nem baj, hogy nincs kedved, akkor is. Tudsz te produktív lenni, akár rossz kedvvel is, nem babrálnak ki veled ezek a nyavalyás érzések. :) és lehet hogy egy kis lelket önt beléd, ha teszel dolgokat, mozdítod az életedet, egy kicsit segítesz másokon, ha esetleg örömet okozol, apró kedvességeket... A negatív gondolatok meg...szerintem ne ijedj meg, ne menekülj tőlük. Csak gondolatok. Ráadásul irracionálisak. Had legyenek, ha annyira akarnak. De te megteheted, hogy keresel valami mást, amire figyelhetsz, pl összpontosíts a dolgokra, amiket látsz, hallasz, analizáld, vedd észre bennük az érdekességet. Amikor úgy érzed, hogy már eleget foglalkoztál a helyzeteddel, kicsit vizsgáld meg a körülötted lévő világot. Olyan nincs, hogy nem helyes, hogy élsz. Miért mondod ezt? A legnagyobb rendben van az, hogy Te élsz. Soha sem vagy menthetetlen, a depresszió nem az a dolog ami menthetetlen. Nem szabad feladni, mert nem ez a végső állapotod! Viszont kérj segítséget, mert úgy könnyebb lesz :) Nagyon sok sikert és erőt kívánok neked. Tök jó leszel!
2021. febr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!