Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek lehetnek egy komolyabb...

Ezek lehetnek egy komolyabb metális betegség jelei?

Figyelt kérdés

Édesanyukámnak van egy házi egy faluban. Csak irodának használt, este nem vagyunk ott, de vannak kamerák.


Az iroda szomszédjával rosszban vagyunk. A földméréskor egyik ismerősük jött ki, de mégis azt mondták hogy helytelenűl mérte és jóval több területet ítélt nekünk, későbbiekben elekezdték slaggal locsolni a vájogház falát, átjönni a kertbe diót lopni (úgy hogy a kerítésükre ki volt írva, hogy "Dió eladó")

stb...


A lényeg, hogy nem jó a viszony és meg van az okunk arra hogy ha valami történik akkor lehetséges opció legyen, hogy "A szomszédok csinálták".


Viszont a probléma ott kezdődik, hogy édesanyukám mindenre ezt mondja és lassan elkezd kitalálni problémákat.


Pl.: Egyik ablakra rakattunk szúnyoghátló és a keretet felerősítő csavarokat pici fedő gombokkal fedték le, hogy esztétikusabban nézzen ki.


Tegnap édesanyukám azt mondta, hogy azokat a gombokat a szomszédok rakták fel, mert előző nap még nem voltak fent.


Be van kamerázva minden ... egyetlen opció azt lehetett volna, ha felmásznak a tetőre, majd akrobatikusan leereszkednek úgy hogy mindvégig kamera holtpontjában maradjanak, ami rettenetesen csak hogy felrakjanak gombokat a szúnyogháló keretre....


Kimenetem megnézni, hogy mik ezek a gombok, miről beszél édesanyukám...


Végig volt pókhálóval. Lehetetlen lett volan akárkinek is előző esti oda rakni őket.


Amikor mindezzel szembesítettem édesanyukámat, elmondta hogy "Igen, valószínűleg a tetőn jöttek és hogy vannak ők olyan ügyesek, hogy oda szerkesztik a pókhálót".


Ezen a ponton azt hittem, hogy viccel, pedig nem és egyre idegesebb lett hogy nem hittem neki.


Végül kimentem és lefeszítettem az egyik "gombot" és megmutattam neki, hogy a szúnyogháló kerete úgy van kialakítva, hogy venne vannak ezek a kiemelkedő részek, amibe bele kell fúrni a gyavart rögzítésnél és hogy ezeket nem felragasztotta valaki hanem, úgy van kialakítva a fröccsentett műanyag. Majd a csavar befúrása után, ezt egy pici műanyag fedővel lefedik.


Ezek után az egész házat kívülről részlegesen lefotóztam, hogy referencia ként szolgálhassan ha hasonló dolog történik.


...


Ma ugyan ez megtörtént. Szerencsére, most rögtön tudtam küldeni a képet, hogy "Nem, nem a szomszédok voltak előző este. Ez tegnap is így volt".


Ez lehet valamilyen mentális betegség előjele vagy akár tünete?

Mikor lenne érdemes szakembert bevonni a dologba?

Hogy lehet egy ilyen személyt rávenni, hogy kell neki segítség?


Vagy lehetséges, hogy az ég világon semmi baja nincs, csak egy picit üldözési mániája van, ami nem fog súlyosabb lenni a jövőben?



2021. febr. 3. 10:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez simán lehet rosszabb is, sőt, azon lepődnék meg, ha nem változna rossz irányba. Válaszolva kérdésedre, igen, lehet egy kezdődő mentális betegség, pl skizofrénia az az tévképzetek megjelenése.
2021. febr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!