Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon erős esti szorongás,...

Nagyon erős esti szorongás, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen én sem tudom mitől lehet, de úgy érzem valami belső reakció lehet.

Annyi a rövid történetem, hogy álláskereső vagyok több-kevesebb (remélhetőleg most már inkább több) sikerrel, pár hete szakítottam a barátnőmmel. Maga a szakítás nem nagyon viselt meg, békés volt, azóta barátok maradtunk, de már közel sem beszélgetünk annyit mint míg együtt voltunk. Úgy érzem, hogy már túl tudtam lépni azon a kapcsolatomon, bár őszintén bevallva nekem mindig is nehezen mentek a szép emlékektől való megválás.


Napközben szinte teljesen jó kedvem van, délután 6 után fokozatosan jön elő belőlem ez az erős szorongás. Ez az egész a szakítás utáni napokban jött elő bennem, lehet hogy köze van a kapcsolathoz de én úgy érzem hogy lezártam és már csak barátként tekintek a lányra.

Amit még érdemes tudni rólam, hogy alapból hajlamos vagyok a szorongásra, szinte mindent túlaggódok.

Van itthon Frontin, abból próbáltam hogy bevettem belőle egy 0.25-öset, az kicsit enyhítette ezt a szorongásos állapotot de nem teljesen. Ami még érdekes, ha azzal a lánnyal beszélgetek vagy valaki mással, akkor jelentősen enyhül a szorongás.


Szerintetek mit lehetne tenni? Érdemes lenne szakemberhez fordulni vele? Pszichológus vagy pszichiáter? Vagy valami más megoldás?



2021. febr. 3. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Én is szorongással küzdök. Nekem a meditáció tud némiképp segíteni: irányított légzés, kiürítem a gondolataim. Irányított meditációról YouTube-on is találhatsz videókat.

Másrészről viszont a te esetedben nem csak szorongásról lehet szó. Mivel leginkább esténként jön rád, gondolom a magányosság érzésével vegyül. Ahogy te is írtad, próbálj kommunikálni másokkal, ismerkedj, beszélgess. Nekem ezek is oldják némiképp, meg ha el tudom terelni a gondolataim, bár ez utóbbi nagyon nehéz tud lenni.

2021. febr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, nekem hiperaktív agyam van, mindig pörög, ha nincs "feladat" akkor épp hölyeségeken. És igen, én is az egyedüllétre tippelek, mert amint beszélgetek 2-3 emberrel egyből elszáll a stressz.
2021. febr. 3. 22:48
 3/6 Angel3000 ***** válasza:
33%
Kedves kèrdezô! Mivel csak este jön rád ez az èrzès, nem kell pszichológus mèg. Jót tenne egy B vitamin komplex kúra, ès egy házi állat, hogy ne èrezzed magadat egyedûl. Továbbá hasznos lenne egy gyógytea pl. macskagyökeres keverèkbôl. Segit a benned felgyûlemlett stressz, szorongás, oldásában ès ezáltan könnyebben fogsz álomba szenderûlni.
2021. febr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam a gyógyteákat, de kb semmit sem értek annyira erős a szorongás.
2021. febr. 4. 08:13
 5/6 Angel3000 ***** válasza:
Ha ennyire erôs a szorongásod, akkor viszont szakemberhez kellene fordulnod!
2021. febr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
MAgany teszi . Esetleg sportolj v online beszelgess amikor jon a szorongas.
2021. febr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!