Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szokás pszichiáterhez fordulni...

Szokás pszichiáterhez fordulni "kisebb" problémával? (depresszió)

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok a fogalmakkal, hogy mi a pszichiáter és mi a pszichológus, viszont államilag támogatott kezelésben csak akkor lehet részt venni, ha előbb pszichiáter vizsgál ki, és ő küld tovább pszichológushoz, ha úgy ítéli meg.

Az én esetemben viszont szerintem annyira nem súlyos a probléma, inkább egy mély beszélgetésre lenne szükségem. Csak nem tudom mennyire néznének hülyének, ha megjelennék ott, más meg ott van autistaként meg skizofrénként.



2021. febr. 4. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a protokoll, akkor ez. Nyilvanvaloan nem neznek hulyenek, gondolom masok is igy kezdtek, hiszen kotelezo.
2021. febr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne menj oda, elszedi a pénzedet, és bolondnak titulál! Inkább szokj rá a bagóra!
2021. febr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Látom szövegértés a topon, kedves #2-es. Az állami ingyenes.

Amúgy köszönöm #1-es, én is így gondolom, csak könnyen elbizonytalanítom magam.

2021. febr. 4. 13:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki még a baja kezdetén orvoshoz fordulna beszélgetésért nem lenne ennyi pszichésen beteg ember. Tök jól csinálod!
2021. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszoló véleményét osztom!

Menj szakemberhez, ne várd meg, míg súlyosabb lesz a probléma.

2021. febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj nyugodtan: sőt mindenképp. Az ostoba közgondolkodás az oka, hogy sokan azt hiszik, hogy pszichiáterhez a téveszmés, örjöngő, magukat Napóleonnak, Istennek képzelő elmebetegeknek kellhet menni csak.


Pszichiáter kezeli a szorongásos problémákat, álmatlanságot és akár a súlyosabb depressziót is. Ha úgy látja, hogy esetedben elég a pszichológus segítsége, akkor továbbirányít majd oda. Nem véletlenül ez a szakmai protokoll.

2021. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnyugtattatok!:)
2021. febr. 4. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!