Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki mentálisan beteg, mennyire...

Aki mentálisan beteg, mennyire bújik a betegsége mögé akár tudatosan, akár tudatalatt? Ez mennyire káros?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy valaki ezt kifogásként használja. Nem vállal felelősséget a cselekedetei miatt, mert beteg, pedig közben ugyanúgy megvan az ép, gondolkodó oldala.

2021. febr. 4. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Depressziós embereknél találkoztam ilyesmivel, más mentális betegnél nem igazán.
2021. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Sokan hasznàljàk pajzsként.
2021. febr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sose volt mentális betegségem (vagy csak nem diagnosztizálták, ki tudja). Mivel fogalmam sincs, milyen érzés lehet és mennyire megnehezítheti a mindennapi életet egy ilyen betegség, ezért úgy érzem, nem az én tisztem megítélni, kinek mennyire van joga ezt kifogásként használni. És úgy gondolom, másoknak sem kellene, akiknek ebben nincs személyes tapasztalatuk.
2021. febr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem használják pajzsként, mentális betegként sajnos tényleg minden nehezebb. Tudom, mert nem egész életemben voltam az.
2021. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#3: én érintett vagyok a témában, bár a kérdést nem magamra vetítve írtam ki, inkább általánosságban. Ez nem elítélés, pusztán kíváncsiságból tettem fel a kérdést, ki hogyan tapasztalta, akár saját bőrén, akár máson keresztül.
2021. febr. 4. 17:25
 6/7 A kérdező kommentje:

#4:szerintem is sokkal nehezebb, mikor valamilyen szinten az ember önmaga ellensége. Bár én részemről elgondolkodom néha, hogy valamin nem-e lehetne változtatni magamon, de sokszor csak nyugtázom magamban, hogy ez a betegség miatt van, és nem tudnék más lenni.

Valami ilyesmire gondoltam.

2021. febr. 4. 17:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben gyógyszeres kezelést is kap, akkor hajlamos inkább a gyógyszerekre bízni a megoldást, mint maga cselekedni (másként).
2021. febr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!