Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet a valóságban is a...

Létezhet a valóságban is a "SNAP mode" lehetősége?

Figyelt kérdés

A Yandere Simulator-ban van ez a játékopció, mely game over után kerül feloldásra. Az este folyamán elgondolkodtam, hogy esetleg nem csak egy videójátékban, hanem akár valóságban is létezik az emberek fejében titkon egy "SNAP mode" lehetősége. Egy olyan cselekménysorozat, ami többnyire morálisan megkérdőjelezhető, egy brutális, pszichopata magatartás kísérné, és egy gyors, de biztos öngyilkosság zárja le. Amikor életbe lép eme végső cselekménysorozat, az ember teljesen átadná magát a legsötétebb, leginfernálisabb érzéseinek, megtorzulna a látómezője, kizárna minden külvilági hangot, nem érezne soha többé semmilyen fájdalmat, eldobná magától az összes emberségét, gátlását és félelmét, erején felüli fizikai képességekre tehet szert és semmi, de tényleg semmi se állíthatja meg, vagy józaníthatja ki, csak önmaga halála. Nem tartom kizártnak, hogy teljesen normális emberek fejében is létezhet ilyesmi, akik teljes értékű életet élnek boldogságban, mégis egy megemészthetetlen tragédia, harag, vagy bosszúszomj kihozná belőlük a SNAP mode-ot. De amíg az életében ez nem történik meg, addig igazából rá se gondol a SNAP mode-ra, mert nincs miért gondolnia rá. Lényeg, hogy jellemzően nem egy előre megtervezett cselekménysorozat lenne (bár aki alapból labilisabb lelkileg, az tervezheti is akár), hanem a kiváltó ok után és közvetlenül az öngyilkosság előtt bukna ez ki az emberből. Egyszerre misztikus és ijesztő belegondolni abba, hogy végső esetben milyenek lennénk. Ezt józanul nem tudjuk előre megmondani, ahogy azt se, hogy bölcsen használnánk-e fel a lottó főnyereményét.


20/F



2021. febr. 5. 06:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem létezhet, de nagyon, nagyon mély pontra kell jutnia az embernek ahhoz, hogy bekövetkezzen, aminek biztos vannak előjelei, és a körülötte élők/levők legjobb esetben észlelik őket. Van az öngyilkosságnak egy olyan része, ahol az embert már nem igazán érdekli, mit hagy hátra maga mögött, vagy épp úgy tervez meg mindent, hogy annak rá nézve már ne legyenek következményei. De persze nem mindig ilyen mértékű tettet hajt végre (ha végrehajt egyáltalán).

Úgy gondolom, ez a "SNAP mode" egy nagyon sarkalatos, általánosított példa lenne, ami ritkán fordul elő a valóságban.

Viszont ott vannak például az öngyilkos merényletek, vagy az egyik leghíresebb iskolai lövöldözés, a Columbine esete, ahol kb. az történt, amit fent részleteztél, azzal a kivétellel, hogy ott nagyon alapos tervezgetés előzte meg a tragédiát. Én speciel erről az egyről tudok, ez alapján nem lehet kizárni, hogy van egy ilyen pont, de ahogy mondtam, rendkívül komplex tényezők kellenek ahhoz, hogy az ember átbillenjen rajta, hajlam, környezet, lelkiállapot stb. egyvelege.

És nem, abszolút nem tartom a "lottó főnyereményének" azt, ha öngyilkosság előtt ilyesmi bekövetkezik, és kizárt, hogy "bölcsen fel tudnánk használni", ha olyan állapotba kerülünk, amit fent leírtál.

Az ilyen eseteket én inkább sajnálom, és úgy gondolom, azon kéne dolgoznunk, hogy minél előbb segítséget kapjanak, ezzel megelőzve egy újabb "SNAP mode"-ot.

2021. febr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De ez a rendes térben, normál világban létezne? Vagy halál után egy másik dimenzióban?
2021. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 -> Nem, ez mindenképp e világi cselekmény lenne. Igazából az első válaszoló által leírtak tökéletesen kiegészítik ezt a jelenséget, amin elgondolkoztam a napokban. Ahogy az is igaz, hogy nagyon ritka jelenség és az illetőnek nagyon keserű lelki állapotra kell jutnia ahhoz, hogy ilyenre legyen képes.
2021. febr. 6. 18:02
 4/5 anonim ***** válasza:

hát csak akkor más mint amit leírsz, mert akkor ez nem a game over után történik hanem előtt. Sokkal inkább olyan, hogy nem tetszik neki a játék és elkezd abba az irányba cselekedni extrém módon ahogy vége lesz.


Amúgy igen lehet ilyen, hogy valaki azt gondolja, hogy ha neki rossz, akkor pusztuljon az egész világ.


De szerintem is ez egy szomorú állapot. Hogy ilyen mélyre kerülhet, és azért is, hogy nincs meg a társadalmunkban, hogy tudjunk úgy szólni egymáshoz, hogy ne érezze ezt valaki.


Amúgy van az Összeomlás című film, amikor egy csávónak egyszer csak sok lesz.

2021. febr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 <- A Yandere Simulator-ban game over után van. Kiírja a játék, hogy game over (de abba nem mennék bele, hogy miért következhet ez be, mert nem a játékról van szó) és akkor van lehetőség kilépni, betölteni és aktiválni a "SNAP mode-ot". Ebből indult ki a gondolatom ezzel kapcsolatban. Valóságban sosincs game over, csak azoknak, akik végleg feladják. Ebből ki lehetne egy új érdekes gondolatot is indítani, hogy az öngyilkosok feladják-e, de abba inkább nem mennék bele.


De bevallom, igazából nagyon is megérte kifejtenem ezt a szomorú, tragikus, rejtélyes jelenséget, mert nagyon jó gondolatokat olvastam tőletek. Bár igaz, ami igaz, ez a jelenség a valóságban eléggé tabu téma lenne és bárki, aki szóba hozná, valószínűleg nem tekintenének rá épelméjűként.


Ennek a jelenségnek nyilván lennének különböző típusai is, szóval nem feltétlen arra gondoltam, hogy valakit tragédia ér és akkor pusztuljon mindenki. Sokkal lokálisabban képzeltem el ezt. Az, aki tényleg ilyen ("ha neki rossz, akkor pusztuljon az egész világ") az már tényleg infernálisan beteg. A sorozatgyilkosok és az öngyilkos merénylők ilyenek. Én két ember közti elmérgesedett konfliktusra gondoltam inkább. Egyikük úgy oldja meg a konfliktust, hogy végez mindkettejükkel. Rengeteg médiatartalomban figyelhetjük meg az ilyesfajta cselekedettel rendelkező befejezéseket.


Talán az ellenkező esetet lehetne még megemlíteni: amikor valaki tudatosan tenné ezt a cselekménysorozatot. Akár az is lehet, hogy nincs benne alapból a pakliban önmaga halála, de számol ezzel a lehetőséggel a célja érdekében. Ez a jelenség a rendészeti szervezetek tagjainál figyelhető meg. De itt szó sincs összeomlott lelki állapotról, meg érzelmekről, meg minden ilyesmiről, egyszerűen csak a hivatása miatt kötelessége ezzel számolnia neki.

2021. febr. 6. 20:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!