Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvás miatti pánikolást...

Alvás miatti pánikolást hogyan lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés
Mindig is alvászavaros voltam, sokszor órákon keresztül tart mire elalszok (sokszor meg tök hamar elalszok és sikerül is aludni egy jót, nem sikerült még rájönnöm mitől függ nálam ez). És emiatt kialakult bennem egy olyan, hogy egyrészt nagyon korán lefekszek hogy mindenképp időben elaludjak, már este 7-8 körül. Másrészt egész délután azon rágódok minden nap, hogy előre félek hogy az alvással gondok lesznek majd este lehet. És nem tudom ezt leküzdeni, minden délután totál pánikban vagyok a közelgő lefekvés miatt, hogy vajon az aznapi este majd mit hoz. Még az ismerőseimet is hajlamos vagyok ezzel nyaggatni, hogy félek, hogy nehezen fog menni az alvás. Hogyan lehetne ezt leküzdeni?
2021. febr. 6. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a CBD segített (meg ugye a THC).
2021. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Másik meg ha közvetlen lefekvés előtt, vagy lefekvés után valamilyen zaj keletkezik, valaki elkezd zajongani, vagy elkezd egy kutya ugatni, nagyon rám tud jönni a pánik. Erős szívverés, hasi nyomás, puffadás, felpörög az anyagcserém, néha ilyenkor eluralkodik rajtam teljesen a pánik.
2021. febr. 6. 17:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusnál jártál már?
2021. febr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne aludj
2021. febr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

bemásolok ide pár dolgot ami nekem segített


-3mg melatonin alvás előtt hogy álmosabb legyek (ebayról vagy gyógyszertárból vagy testépítő boltban lehet kapni) én ilyet szoktam venni [link]

melatoninra nem lehet ráfüggni, test alapból termeli. Néha többet is beveszek ha nagyon nem álmosodom

-vényre kapható altatók mind szarok, elvonási tüneteket okoz és pár hét múlva inkább negatív hatása van

-nagyon fontos: alvás előtt 3-4órával semmit nem eszek és cukros dolgokat sem fogyasztok, ill. túl sokat sem iszom ez nekem eléggé számít

-lefekvés előtt hideg zuhany lábra kézre, ez lehűti a testet, konnyebben elalszok

-viasz füldugó (ohropax classic) , a szivacs füldugó szart sem ér

-teljes sötétség éjszaka

-mindent elkövetni h lefekvéskor ne gondoljak a mindennapi/munkahelyi problémán, ill lefekvés előtt már ne csináljak intenzív gondolkodást igénylő dolgokat..

-az ágyban légzési/relaxációs gyakorlatot végezni hogy arra figyeljek és ne pörögjön az agy

-néha kompressziós harisnyát felhúzok mert nyugtalan a lábam

-valeriana relax meg nervenfplege gyógynövényes cuccok semmit sem érnek

-nagyon szoros ütemtervet tartani h mikor fekszem le, mert elképesztően érzékeny a "bioritmusom" erre. Ha betartom hálás, ha nem, rossz lesz.

-mindig korábban megyek ágyba mint kell, hogy elkerüljem az olyan gondolatokat, hogy júj túl későn fekszem le akkor biztos nem fogom kialudni magam...

2021. febr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sima szorongás. El sem tudod képzelni, milyen sok embernek van ilyen, sőt sokkal rosszabbak is.

Azt a kérdést tedd fel, hogy mi van akkor, ha nem alszol egy éjszaka! Semmi, túléled, másnap alszol, amikor fáradtabb leszel, csókolom. Nincs is már igazán min szorongani.

Egyszer egy könnyebb nap, vagy egy hétvége előtt el is játszhatod, hogy sokáig fent maradsz, hogy szembe nézz a dologgal.

2021. febr. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!