Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre többször úgy érzem,...

Egyre többször úgy érzem, hogy szívesen meghalnák?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok egy ideje. Öngyilkosság ritka hogy megfordul a fejemben, de a testem vágását, bántását is megtudom állni. Gyakran nehéz, de egy ideje nincs rá késztetésem. Viszont egyre többször jut az eszembe az, hogy ha esetleg evés közben megfulladnák, megvágna az áram, vagy esetleg ha elcsapna az autó azt nem bánnám, sőt örülnék neki, nem ugranák el az útból ha esetleg esélyem lenne még menekülni. Eddig úgy voltam vele, hogy soha nem hagynám el a családon és a barátom, nem tenném meg velük, meg mindig rosszul lettem a gondolattól, hogy nekik nélkülem kell boldogulniuk, de néha már ez sem izgat ha a halálomra gondolok, pedig jobban szeretem őket mint valaha, jobb a kapcsolatunk mint valaha. Na, mit gondoltok erről?


18l



2021. febr. 10. 22:44
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
Nem ugranék*
2021. márc. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
Amúgy szerintem beszélj Édesanyáddal, nem tudom te hogy vagy vele de én ilyen helyzetbe simán úgy gondolnám, hogy számíthatok rá. Vagy barátokkal
2021. márc. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ja. ha ilyen jóban vagy a szüleideel akkor beszélj velük. Meg a barátaiddal. Csomó embernek még ennyi sincsen. Biztos h segíteni fog,.
2021. márc. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Nekem is volt olyan időszakom hogy nagyon lehangolt voltam. Nem birtam enni se, aludni se. De ez csak egy átmeneti állapot te is ki fogsz belőle jönni. Nekem pár hétig tartott."


Nekem meg már meg sem bírom számolni, hány éve tart, hiába kezelnek, és szedek gyógyszereket... 26 éves vagyok. Na ennyit erről...


"A halálon meg ne gondolkodj az élet szerintem egy ajándék ki kell élvezni."


Nem, az élet nem ajándék, hanem egy ÁTOK! Ráadásul nem is kérted, csak úgy kaptad, anélkül, hogy megkérdezhettek volna... Erről is ennyit...

2021. márc. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A nyelvtannáci(k) meg kapják be, hogy csak a helyesírásra tudnak figyelni, mikor a téma sokkal lényegesebb, és így is érthetően leírta... én pl. észre se vettem a hibákat!!!
2021. márc. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Anyukámmal beszéltem, közölte hogy mit akarok ezzel kezdeni, nem tud elvinni pszichologushoz, különben is ez rajtam múlik, menjek ki az udvarra sokat, rakjak rendet és ennyi, ne tegyem az agyam. Előtte megkaptam hogy elzárkozok előlük és semmit nem mondok nekik. Tessék ez lett abból hogy mondtam valamit.


1 barátom van, neki akármit mondhatok mintha meg sem hallaná, mondok neki valamit és ő meg velem egy időben nekiáll másról beszélni, ő is próbál küzdeni hasonló gondokkal, nem tudom lehetséges e de nehéz úgy látom mintha egyre jobban beleorulne ő is. Tesómnak is próbáltam elmondani mizu, erre elferditett mindent és akinek csak tudta elmondta. Inkább maradok csöndben és próbálok kijönni belőle. Napokig jól érzem magam néha, aztán utána elkap nagyon, aztán megint jó és így vagyok régóta. Azt mondták magamnak kell Osszekaparnom magam és egyedül kell megoldani szóval igyekszem.

2021. márc. 11. 18:55
 17/21 A kérdező kommentje:
*nehéz helyett néga
2021. márc. 11. 18:55
 18/21 A kérdező kommentje:
**néha. F.rkamat az autokorrektbe
2021. márc. 11. 18:56
 19/21 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. Azért vannak sokan akik tudnának értelmes dolgokat mondani arra amiben vagy, de úgy tűnik nincs ilyen ismerősöd. Akkor tényleg egyedül kell megoldanod ezt. Persze attól még segíteni tud a társaság, mert ha magányos vagy, nem mész emberek közé sokáig, attól csak rosszabb lesz.
2021. márc. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Lehet valaki, aki irigy rád megátkozott.

Bár ritka az olyan, aki tud ilyet tenni..

Ez nem az a kategória (vallás, ezotéria), de érdemes lehet elkezdeni néha fohászkodni, hogy távoltartsad magadtól a rossz gondolatokat és szellemeket(démont).

Illetve gyakrabban figyelni, az őrangyalodra (nem mindig lehet érezni), de olykor igen..

Nem véletlenül vannak balesetek, amiket néhányan épp hogy megúsznak, pl.:


[link]

2021. márc. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!