Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hajnali ébredés ellen mit...

Hajnali ébredés ellen mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Alapvetően vannak gondjaim az alvással, így nyugtatóval alszok el. Ez elaludni elég, de általában 5-6 óra után felébredek, és nem tudok visszalundi. Nem azért ébredek fel, mert kipihentem volna magam. Fáradt vagyok, de nem tudok visszalundi. Fény nem jön be a szobába, nem ez a gond. Mit csináljak?

2021. febr. 11. 08:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Én már öreg vagyok, de csak most nemrég hallottam, hogy a középkorban, amikor a korai lefekvés és rossz megvilágítási körülmények között élték meg az emberek az éjszakát, akkor a "normál" ritmus az volt, hogy a napi kb. 8 órát 2 részletben aludták ki. Az első 4 óra után felkeltek és mindenféle tevékenységet végeztek majd utána következett a második 4 óra. Mivel én is tapasztaltam magamon ezt a 2 részletben való alvást, felmerült bennem, hogy talán ez a "normális" és nem kell elhinni, hogy egyvégtében 8 óra az "egészséges és helyes".
2021. febr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!