Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kérhetnék így orvosi...

Hogy kérhetnék így orvosi segítséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megpróbálom a lényeget összefoglalni. Már kiskamaszként diagnosztizáltak nálam depressziót. Kezeltek, utána évekig semmi problémám nem volt, tudtam kezelni az állapotom, ha úgy adódott. Majd következett egy zűrös időszak, aminek hatására szociális es egyéb szorongásaim elviselhetetlenné váltak, az egyetemet is ott kellett hagynom. Azóta, lassan 2 éve szinte el sem hagyom az otthonom. Gyanítom, a depresszióm is visszatért, mert semmi energiám, motivaciom sincs semmihez. Eljutottam arra a pontra, hogy ez így nem mehet tovább, viszont rettegek, hogy a szorongás miatt képtelen lennék megfelelően kommunikálni az orvossal. A gondolataim teljesen összekuszálódnak, ha idegen emberrel kell beszélnem és olyan érzés kerít hatalmába, mintha bármelyik pillanatban széteshetnék. Nagyon tanácstalan vagyok, de szeretnék végre élni..

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. febr. 12. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tud valaki elkísérni? Vagy esetleg be is menni veled az orvoshoz?
2021. febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, sajnos én is ebben vagyok.

Néha jó, néha rossz van amikor annál is rosszabb..

Nagyon nehéz ebből kikerülni, de én is azt ajánlanám mint az első válaszoló.

Ha van egy ember akiben megbízol, tudja mi van veled és megért, barát, barátnő, anyukád bárki tényleg akkor kérd meg hogy menjen veled.

Tudom van az a helyzet amikor ez sem segít sokat, de hidd el bátrabban indulsz el ha nem egyedül kell menned.

Én azzal szoktam magam nyugtatni, ami talán nem jó de nekem segít, hogy pl: semmi baj nem lesz, ha mégis úgy érzem, bármikor hazajöhetek,és míg ezt pörgetem az agyamban megnyugszok, hogy semmit sem muszáj csakis az én döntésem, meg csak 1óra az egész kb, annyit kibirok, mint egy bevásárlás.


Remélem sikerül jobban lenned tudom mennyire rossz, de szeretnél tenni ellene ez már haladás

Minden jót kívánok neked!:)

2021. febr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!