Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ideges vagyon állandóan. Mi...

Ideges vagyon állandóan. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Nos, először is sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Azt veszem észre magamon, hogy lerágom a körmeimet, egyik pillanatról a másikra megváltozik a hangulatom. (alapból vidám vagyok de sokszor hirtelen ez még változik) folyton jár a lábam remeg a testem, a kezem, ropogtatom az ujjaimat. Szorítom a kezemet sokszor. Alig tudok aludni, rosszul is alszok. Reggel rendszeresen görcsbe van a gyomrom (ez biztos hogy a stressztől de nem tudom min stresszelek) középiskolába járok, arra a szakra amit én akarok tanulni nem pedig olyanra amit más akar, és jól tanulok szóval emiatt se idegeskedek. Félek belekezdeni a dolgokba mert félek hogy elrontom (nem egyenlő azzal hogy nem kezdem el. Mi lehet ez? Valami mentális betegség, vagy csak szimplán olyan balfasz vagyok hogy stresszelek állandóan?


Fiatal vagyok, szóval kérlek benneteket, legyetek tisztelettel!

Nem szeretnék olyat olvasni hogy ne pattogjak itt fiatalon.


2021. febr. 12. 16:36
 1/6 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! Meg kellene nézetned a Pazsmirigyedet!
2021. febr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Semmi gond nincs a pajzsmirigyemmel, tavaly megnézték.
2021. febr. 12. 17:08
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Nem a pajzsmirigy, hanem a mellékvese lesz a gond. Valahol (feltehetően a vékonybélben) gyulladás van, ami folyamatos kortizoltermelésre készteti a mellékvesét. A kortizol a melatonin antagonistája, ezért nem tudsz aludni. A kortizol ugyanakkor stresszhormon is, és hiába nem veszed észre, egyfolytában stressz éri a szervezetedet. Ingadozó vércukor, a monitor kék fénye, kialvatlanság, a környezetünkben folyamatosan jelen levő több mint 2500 toxin, de legfőképpen a szar bolti kaják. Ezek mind csendes, belső stresszforrások. Ugyanakkor 1-es válasza is helytálló. A pajzsmirigy, mellékvese és a hormonháztartás egy háromlábú szék. Akármelyik lábát rúgod ki, borul az egész, még ha a szokványos labor ezt nem is mutatja ki.
2021. febr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tavaly felmerült egy veseprobléma, de szerencsére teljes kivizsgálással megállapítitták hogy minden rendben van a szervezetemmel. Nem vagyok túlsúlyos, nem cigizem, nem iszom (hisz fiatal vagyok, bár ez sokaknál semmit nem jelent) sportolok rendszeresen, futni járok el (nem sokáig bírom, max 1 km egy laza kocogásba) nincsen szívproblémám, magas vérnyomásom sem. Szóval úgy egészségügyileg rendben vagyok.
2021. febr. 12. 18:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Az autogén tréninget tanuld meg. A szöveget megtalálod a googleval:

Az autogén tréning - Scribd

2021. febr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
keress rá youtube-ra stressz meditációkra, hallgass meditativ nyugtató zenéket legalább 21 napig napi rendszerességgel, és figyeld meg a változásokat
2021. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!