Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet ez, és hogyan...

Mitől lehet ez, és hogyan tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Ha bizonyos dolgok "nem tetszenek", vagy "felidegesítenek", vagy egyszerűen csak valami miatt aggódom, egyszerűen borzalmas érzés kerít hatalmába. Például ha este elmegy a barátnőm, nem vagyok féltékeny, megbízom benne, el vagyok itthon a dolgaimmal, vagy én is elmegyek közben valahova, de ha azt mondja, hogy 8-ra itthon van, és mondjuk fél 9-kor még mindig semmi, borzalmas érzés kerít hatalmába. Ilyenkor gyomorgörcsöm lesz, hányingerem, felszökik a vérnyomásom és nagyon nyugtalan leszek. Hiába semmi konkrétra nem gondolok, hiába bízom meg benne, hiába foglalom le magam, egyszerűen ez történik. Ugyanez akkor, ha valami fontos dolgot intézek, saját magamnál is előjön. Vagy ha valaki mesél egy rossz hírt.

Az igazsághoz hozzátartozik, auto-immun beteg vagyok, ami borzalmas fájdalmakkal és fáradtsággal jár minden nap, így azért hajlamos vagyok arra, hogy pillanatok alatt felidegesítsem magam (a betegségem előtt sosem volt ilyen).


Van bárkinek valamilyen ötlete, hogyan tudnék ezen enyhíteni? Nem vagyok komplexusos, nincs önbizalomhiányom, nagyon szeretek társaságba járni, nem vagyok depressziós, és mégis ez van. Ha számít, már betöltöttem a 30. életévemet is.



2021. febr. 13. 11:30
 1/2 anonim ***** válasza:
88%
Ez generalizált szorongásnak hangzik. Ha ez jelentősen megnehezíti az életed, akkor azért érdemes vele valamit kezdeni, pszichológust keresni stb.
2021. febr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az autoimmun betegség önmagában magas kortizolszinttel jár. Ezzel csak az a baj, hogy egy idő után kifárad a mellékvese, és nem tud többet termelni. A kortizol egy antistresszhormon, ami arra hivatott, hogy elviselhető szinten tartsa a stresszt. Neked tehát a mellékvesédet kell megtámogatnod. Ez életmódváltással lehetséges, ami egyébként is ajánlatos, mert az autoimmun spektrum egyik átkos tulajdonsága, hogy nem áll meg egy tünetnél. Akinek egy autoimmun betegsége van, számíthat rá, hogy több is lesz. Sajnos ezek mind olyan távoli tünetek, hogy legtöbbször nem is gondol rá az ember, hogy összefügg az előzővel.
2021. ápr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!