Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alig tudok elaludni, ejszaka...

Alig tudok elaludni, ejszaka sokszor felkelek es mar reggel 6 kor fennt vagyok, rivotrilt neztem vagy dormicumot. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 15. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Soha.
2021. febr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Sportolsz valamit?
2021. febr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Le kellene fárasztanod magad, vagy éppen lazítani, nem ilyesmit szedni.
2021. febr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Először is vizsgáltasd ki magad, hogy van-e szervi oka.
2021. febr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A tabletta a leges legutolsó.
2021. febr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Alvászavart rendkívül sok dolog okozhat...


Rendszertelen életmód

Stressz

Rendszetelen táplálkozás

Túl meleg a szobában

Ha nagyon rápörögsz valamire és azon gondolkodsz

Ha nem mozogsz eleget

Ha elalvás előtt csak a telefont nyomkodod


Ezek a leggyakoribbak. Próbáld meg a következőt. A szobában a hőmérséklet legyen olyan 18-22 fok közt. Ha lehet elalvás előtt szellőztess ki. Menj el zuhanyozni. Igyál meg egy pohár vizet. Telefonozás helyett olvass valamit, akár csak 4-5 percet is. Csukd be a szemed és ha nagyon pörögsz valami körül akkor próbáld a kedvenc zenédet dúdolni magadban és azt elfelejteni. Kényelmesen feküdj le, lehetőleg a hátadra. A kezeid tedd a tested mellé, a lábaidat nyújtsd ki. A fejed felfele nézzen, ne legyen túl magasan. Egyszer egy gyógytornász azt mondta nekem, ez a legkényelmesebb pozíció arra, hogy a szervezet kikapcsoljon.

2021. febr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
A Dormicum az altató, hatóanyaga midazolám. A Rivotril az más, ő klonazepám hatóanyagú, szorongásoldó szer. Nem altató. Mindkettő benzodiazepin típusú. A midazolám gyorshatású, gyors felezési idejű szer, hamarabb kiürül, és ténylegesen az elalvás, átalvás segítésére szolgál. A választás egyértelmű: altatónak a Dormicum való. De az orvos azt nehezen írja fel, elég erős gyógyszer.. mindenesetre, én szedtem a Dormicumot. A Rivotrilt is, meg a Xanaxot is. Ha kérdésed adódik, itt vagyok.
2021. febr. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!