Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor és minek a hatására...

Mikor és minek a hatására lett elegetek az életből?

Figyelt kérdés

Én például, sokáig hittem istenben. Aztán elejétől a végéig elolvastam a bibliát és azt mondtam ez nem lehet isten! - csalódott voltam.

Közben persze már motoszkált a fejemben hoyg ez az egész élet mekkora egy szívás! Még akkor is ha van túlvilág. Reinkarnáció esetén meg semmi értelme ennek az egésznek. Mert a valódi iylen tanok a karmától teszik függővé hogy mi leszel, következő életedben! De gondolj bele meghalni újjászületni mi értelme? Logikátlan, mint ahogy az is hoyg egy Mennyország nevű helyen vagy. Jó ott vagy és? - hogyan tovább. Szépek izgalmasak a halálközeli élmények, de mi értelme az öröklétnek? Vagy mit csinálsz a végtelenségig? És mi lesz akkor ha vége lesz az univerzumnak???

Vagy ha a mennyország egy másik dimenzió akkor nincs is olyan hoyg mennyország! - na szóval ezek jártak a fejemben, aztán hagytam az egészet. Mert rá jöttem hoyg minden e világon (könyvek, filmek, szex, vallás stb)- csak olcsó ópium, ami elfeledteti velünk egy időre, hoyg rabszolgák vagyunk igen még mindig!

Az élet unalmas, vagy idegileg felőröl, főleg itt Magyarországon....

Szóval ja, én kiábrándultam az egészből, a hitből, az emberekből - monoton minden, aki meg kicsit is gondolkodik azt lehurrogják ebben az országban!



2021. febr. 16. 11:00
 1/5 anonim válasza:

Mind a vágyaink rabszolgái vagyunk.Gondolj bele sok gazdag ember milyen ostoba.A pénze teljesen szabaddá tehetné de ehelyett csak egyre több láncot vásárol magának ami még több kiolthatatlan/kiengesztelhetetlen vágyat kreál(drogok,"fizetett társaság" stb.)

Ahogy olvasom egisztenciális krizised van, ami teljesen normális de nem szabad hogy teljes mértékben átvegye az írányitást a gondolataid felett.

2021. febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek olyan az élete, ahogyan alakítja. Ha úgy eléd az életed, hogy mindenben csak a rosszat látod, akkor tényleg szívás. De ha megtalálod az apró örömöket, akkor boldog is lehetsz. Ilyen szempontból tőled függ, hogy saját magad rabszolgájaként élsz, vagy nyitsz a dolgok iránt, és megpróbálod élvezni őket.
2021. febr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszoakat!
2021. febr. 16. 12:48
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Sokszor volt már elegem az életből, de mindig túljutottam rajta. Az életet úgy próbálom elfogadni, hogy vannak rossz és jó pillanatok is. Igazából a keleti filozófiai, a taoizmus, sokkal bölcsebb, mint a keresztény szemlélet, sokat segítene ilyen helyzetekben amiben vagy, olvasgass. Sokkal jobban állnak a világhoz, mint mi.
2021. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj a természetbe és élj egy barlangban. Ahogy látom benned keveredik Voltaire vallásellenessége és Rousseau hite abban, hogy helyreállíthatja az ősállapotot. Szerintem menj, és olvasgass Csokonai verseket, abban is ugyan ezek az érzések fogalmazódnak meg, mint benned. Ajánlom a Konstancinápolyt és Az estve című verset.
2021. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!