Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » EMDR terápiát, ha próbáltad,...

EMDR terápiát, ha próbáltad, tudnál kérlek mesélni a tapasztalataidról? Otthon is érdemes?

Figyelt kérdés
Szociális fóbia esetében is hasznos lehet? Úgy is, ha nem emlékszem traumatikus helyzetekre, sem mérgező személyekre, amik/akik ezt okozhatták nálam?

2021. febr. 17. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam EMDR terápiára, nem is tudom, olyan 5-6 alkalommal voltam.

Hókusz-pókusz. Vagy csak ahova én jártam, az nem volt jó, de az EMDR oldalán találtam a szakembert.

Szerintem egy sématerápiával jobban járnál.

Kerestél már fel pszichológust?

2021. febr. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ezt a sématerápiát nem ismertem, de jól hangzik, ahogy olvasom. Régebben jártam pszichológusnál, de ezzel a problémával még nem igazán foglalkoztunk, nem mentem végig egy konkrét terápián.
2021. febr. 17. 07:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire erős a szociális fóbiád? Utcára kimész?

Ha gondolod, szivesen beszélgetek veled privátban, már sajnos elég sok gyakorlatom van a szorongás kezelésében.

1-es hozzászóló vagyok.

2021. febr. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! EMDR-en nem voltam, viszont az első válaszoló kommentjét megerősítve szerintem is megérhet egy próbát a sématerápia. Én azon voltam csoportosan, és egyéniben is. Igazából nyilván nincs olyan módszer, ami mindenkinek beválik. Illetve nem adnak azonnal "eredményt", kellett egy év hozzá, amíg nem taszítottam annyira az egész gondolatmenetét. A sémák általában pont úgy működnek, hogy minél nagyobb a sérülés benned, annál inkább taszítod azt a fajta magyarázatot, amit a terápia ad rá. Viszont mikor elkezdtem felfogni végre az értelmét és nem taszítottam, akkor nagyon-nagy megvilágosodás és megkönnyebbülés jött :D Aztán meg megint "na de hát ezt nekem nem magyarázhatják meg, hogy ezért vagyok rosszul, az én bajom is így bekategorizálható, pont olyan, mint mindenki másé..." Na ez egy tipikus séma, hogy "én vagyok a legkülönlegesebben elcseszett, szinte gyógyíthatatlan". De persze mindenkinek más törései/sérülései vannak. Bocsi, hogy regényt lett, csak nekem nagyon megérte újra-meg újra visszatérni rá, és adni neki még esélyt. Nálam használt :)
2021. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!