Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogyha nagyon...

Mit tegyek hogyha nagyon szenvedek de mégsem tehetem meg?

Figyelt kérdés

Mentális beteg vagyok, asperger stb. Egyre jobban szenvedek, nagyon negatív dolgok történtek velem életem során és sokszor csak most gondolok bele. Úgy érzem mintha 1000 éves lennék. Legszívesebben csinálnék magammal valamit, de tudom hogy ezzel a környezetemnek olyan mértékű fájdalmat okoznék ami rosszabb mindenféle kínzásnál. Viszont az sem igazságos hogy le kell húznom még évtizedeket úgy hogy valójában nem is akarok élni. Én nem kértem hogy szülessek meg, szerintem jogomban állna a halált választani, csak kérdés hogy mit okozok ezzel. De talán egyszer majd már ez sem fog érdekelni de jelenleg még érdekel.. Érdekel az hogy mi van odaát. Illetve hogy valaki majd ott lesz-e.

Eldöntöttem hogy nem akarok többet szenvedni.


25/N



2021. febr. 17. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

És mi van ha nincs odaát semmi? A halál közeli élmény amről beszámolnak nagy eséllyel a legerősebb halucinogén anyagnak köszönhető amit az ember agy 2 esetben termel: a születés és halál pillanatában.


Inkább kérj segítséget. Neked is van helyed a világban. Nekem is van súlyos mentális betegségem. Volt kilátástalan időszakom. Most meg a Covid veszi el amit 8 éve építek karrier terén. Vannak dolgok amik adottak és nem tehetünk ellene. A többi meg rajtunk múlik. Nem kell végigszenvedni évtizedeket. Lehet úgy is dönteni, hogy máshogy éled az életed.

2021. febr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kedved, én beszélgetek erről, mert én is szenvedtem súlyosabb mentális betegségben.
2021. febr. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
En is legszivesebben megdoglenek. Semmi ertelme annak hogy szenved az ember abba mi jo van ..
2021. febr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Szia,

Ha nagyon jön a gondolat (öngyilkosság), akkor mond el ezt, még ha nem is hiszel benne, vagy csak 0.0001% esélyt adsz rá .. akkor is segíteni fog, hogy jobb kedved legyen.


Egy próbát megér, nem veszítesz vele semmit. Annyit kell magadban mondani:


" Szent Lechitiel, segíts, támogass, emelj fel.. "


(Szent Lechitiel, egy főangyal egyébként, a vigasztalás és reményadás az ő fő feladata, bár lehet furán hangzik, főleg ha nem hiszel ezekben..) :

[link]


Kívánom, hogy legyél jobban és boldog.

Nem rosszallásból, jó szándékból írom, hátha segít.

2021. febr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Valójában neked nem az életből van eleged, hanem ebből a helyzetből, tehát a helyzetből próbálj meg kijutni, ne az életből.
2021. febr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok rossz kell ahhoz, hogy valaki a halálon is elgondolkozzon ilyen formában. Próbálj meg valamit találni, amit szeretsz csinálni! Illetve próbálj elmerülni valamiben úgy, hogy ne nyomja a lelked a valóság. Legalább csak addig.


A másik lehetőség szerintem az, hogyha lassan megbarátkozol a sorsoddal és elfogadod, meg hiszed, hogy lehet jobb is.

2021. febr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!