Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Andidepresszáns para! Valószín...

Andidepresszáns para! Valószínűleg szednem kell majd, tényleg borzalmasak a mellékhatások?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg, szorongásos és kissé depresszív is így vagyok lassan 5 hónapja. Amióta pszichiáterhez járok, Frontint szedek és autogén tréninget tanulok.

Sajnos úgy néz ki, hogy a rohamokat Frontinnal el tudom kerülni, de hosszú távon nem lesz megoldás, mert így is napi 3x szedem, de alkalomadtán többet kell bevennem (0,5-ös). Zajlanak a vizsgálataim (rengeteg hasi panaszom van: étvágytalanság, hasi fájdalmak, reflux, hasmenés), megyek UH-ra, voltam laborba, megyek nőgyógyászatra (fogamzásgátló sem megfelelő, mert mensi alatt kb. sehova sem tudok menni olyan szarul vagyok előtte egy héttel). Az alapos kivizsgálás után azonban kiderül majd, hogy van-e testi problémám, ha nincs, valószínű antidepit (kedélyjavítót, nem tudom , ugyanaz -e) fogok kapni. Nagyon félek tőle! Szeretnék meggyógyulni, de súlyos emetofóbiám van, és nagyon sokat olvastam róla, hogy nagyon sokan hánynak tőle, étvágytalanok az első pár hétben, én meg pedig nem szeretnék még többet fogyni. Az orvos azt mondta, tudna olyat írni, amit este kell bevenni, aludni is segít, picit szedált leszek tőle, de kevésbé jár hányós tünetekkkel, és az étvágyat is főleg növeli. Nem tudom melyik fajtára gondolt (mert rengeteg van), de ezt még be is vállalnám. De rettentesen félek az ilyen szerektől, viszont ha muszáj a gyógyulásomhoz, inkább, mint napi 3-4 nyugtatót bekapkodni. Tényleg rossz az elején? Mennyi ideig? Hamar eltalálják az orvosok a megfelelőt? Nem bírnék ki több év kísérletezést, mert egyszerűen kivagyok a tüneteimtől, nem hiányzik a nyakamba még a sok mellékhatás, de szeretnék meggyógyulni! Persze terápiát is kapok, de valószínű az agyam kémiája nem működik megfelelően, muszáj lesz.



2021. febr. 18. 08:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
44%
Van akinél semmi mellékhatás nincs. Ismerek olyat, aki napi 1 Stimulotont szed, és sosem volt semmi mellékhatása.
2021. febr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes, az antidepresszánstól félsz miközben szeded a Frontint. Csak megjegyzem a Frontin addiktívabb mint bármelyik antidepi. 5 hónapig szedtem Anafranilt, jól lettem, elhagytam. Nulla mellékhatás.
2021. febr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Nem érted a problémát, 2. Azért nem félek a Frontintól, mert annak kb. semmi mellékhatása legtöbb embernél, azon kívül, hogy álmos/bágyadt. Nekem ez a legkisebb problémám. De rengeteget olvastam, hogy ezeknél a szereknél rengetegen étvágytalanok, hányingeresek lesznek hetekig amit én nem bírnék ki mivel hányásfóbiám van! Persze bízom az orvosomban hogy talál megfelelőt, de tele van sajnos ilyen rémhírekkel a net, amit én persze elolvastam... Az addiktivitás kevésbé érdekel, csak ne hányjak. Majd az atidepi mellett fokozatosan elhagyom.
2021. febr. 18. 08:57
 4/38 A kérdező kommentje:

Mellesleg 20 évesen és 165 centivel 43 kiló vagyok, mikor 50 voltam. Érthető, hogy nem hiányzik semmiféle hányinger és étvágytalanság, főleg hogy amúgy is ezek miatt kezdem el szedni, mert ezeket érzem állandóan a pánik miatt. Kicsit hipohonder is vagyok sajnos.

De köszönöm a válaszokat mindenkinek, várom mások tapasztalatait is.

2021. febr. 18. 09:00
 5/38 anonim ***** válasza:
Azért vagy étvágytalan mert kedélyzavaros vagy. Nekem amúgy mindegy, szedd a Frontint, aztán majd gondolj arra amikor le akarsz róla szokni mit mondtam. Jobbulást!
2021. febr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Befogom szedni ha felírják, ez a kérdés csak arra szólt, hogy milyenek a mellékhatások (ha vannak). Ha nincsenek, az jó, megnyugtató. Bár sajnos minden ember más.

Az orvos írta fel a Frontint is, kezdetben nem voltam rosszkedélyű, csak néha pánikrohamom volt. Ez a bevett szokás, hogy először csak nyugtató, aztán sajnos a kedélyállapotom rosszabbodott. Ennyi. Köszönöm a jókívánságot viszont! :)

2021. febr. 18. 09:07
 7/38 anonim ***** válasza:
Szia! Figyelj minden gyógyszernek van mellékhatása sajnos, ezt nem lehet sosem kizárni. Érthető, hogy szorongással tölt el, hogy mi van, ha még inkább felerősödik az étvágytalanság meg a hányinger. De azért ezeket abba lehet hagyni, ha azt észleled. Általában lassan, fokozatosan emelik fel a dózisát, pont azért, hogy ilyen szempontból biztonságos legyen. A kockázat/haszon arányt kell mérlegelni, ahogy leírtad, nekem az jött le, hogy a dokid igen is törődik azzal, hogy a számodra legjobb megoldást válasszátok. Egyébként a frontinnak is vannak rosszabb mellékhatásai, mint a bágyadtság. Szerencsére ez még relatíve nem olyan magas dózis, amit te szedsz, de azért ezeket annyira nem jó hosszú távon, vagyis érdemes megpróbálkozni más megoldásokkal is. Ezért jó, hogy tényleg van olyan antidepresszáns, ami szorongáscsökkentő, étvágyfokozó, és az alvást is elősegíti. Én személy szerint nem azt szedtem szerintem, amire te gondolsz, de annak sem volt hányingerkeltő mellékhatása, és igazából semmi nagyon kellemetlenre nem is emlékszek, hogy lett volna. Ha 10 akármilyen gyógyszer leírását előszeded, kb. fogadnék, hogy 10/10-nél le van írva mellékhatásként a hányinger. A gyógyszergyártóknak nagyon erősen be kell védeniük magukat, mert milliós/milliárdos perek lehetnek belőle. A szakorvosok viszont általában tudják, hogy mik azok a mellékhatások, amit tényleg többször előfordulnak a való életben is. Úgyhogy én arra bátorítalak, hogy bízz a dokiban aztán együtt "kísérletezzetek" ki valamit, ami használ neked.
2021. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ez sokat segített. Igen, én is így gondolom. Kezdetben a Frontintól is féltem eléggé, megkaptam és 1 hónapig próbáltam anélkül, de aztán olyan rohamaim voltak hogy már enni, aludni nem bírtam, állandóan feljött a savam a stressztől, ezért kezdtem el szedni (+savcsökkentő gyomorvédőt). De mivel az úgymond "bevált", már fáradt és bágyadt sem leszek tőle, szájszárazság meg ilyen apró tünetek nem érdekelnek túlzottan, ezen kívül teljesen jól lenyugtat. Persze azóta már máshogy tolerálom, kezdetben elég volt a 0,25 fele, aztán itt kötöttünk ki. De mondta az orvos hogy ennél feljebb nem megyünk vele, hanem közbelépünk mással ha nem válik be. Érti a dolgát azért. :)

Igen, minden gyógyszeren van ilyen mellékhatás az tuti, meg hozzátenném hogy soha semmilyen gyógyszertől nem hánytam. Viszont ilyen szerotoninba belepiszkáló dolgokat még sosem szedtem, és először a Frontinnál is úgy éreztem magam, mint akit kiütöttek, de az 1 nap alatt elmúlt. Ezekről meg tényleg azért sok rémtörténetet hallani, meg az orvos is mondta, hogy tényleg gyakori az émelygés az agyi hatása miatt, mert kicsit ingerli a hányásközpontot is a cucc.

Én csak ettől tartok. De ha ettől leszek jobban, mindenképp belemegyek. Remélem amit mondott (az este bevevős cucc) tényleg bejön, és nem kell tovább szenvednem. Köszönöm a választ nagyon! :)

2021. febr. 18. 10:17
 9/38 anonim ***** válasza:
(7-es vagyok.) Amennyire én emlékszem, nekem enyhe szédülés meg fejfájás volt az elején, amikor elkezdtem szedni, de tényleg nem volt olyan kellemetlen, és egy pár nap alatt elmúlt. Nyilván előfordulhat, hogy mégis lesz valami, és ez is tök jó, hogy mondta a dokid, és nem akar "zsákbamacskát" árulni úgymond. De ezektől függetlenül én is remélem, hogy beválik neked majd ez a gyógyszer, és jobban leszel! :)
2021. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Rendesen átvertek ezzel az "agyad kémiája" dologgal.

Simán meg lehet próbálni egy kognitív viselkedésterápiát az autogén tréning mellé, mielőtt fiatal nő létedre elkezded szedni a 4. gyógyszered (Frontin, gyomorvédő, fogamzásgátló). Fogamzásgátló mellett nincs menzesz, az megvonásos vérzés. Nem az van, hogy "nem megfelelő", hanem egyszerűen nem kellene szedned ilyen mentális tünetek mellett, simán okozhat önmagában is hangulatzavarokat.


Nem vagyok gyógyszerellenes, összeesküvés elmélet hívő holdkóros, viszont pszichológiát végeztem (nem egészen a szakmámban dolgozom, szóval nem mondom, hogy klinikai pszichológusként funkcionálok), valamint én magam is egész életemben szorongásos problémákkal küzdöttem + ugyanúgy emetofóbiám is van, mint neked, és nekem is minden bajom volt a fogamzásgátlótól is. Jó adag tapasztalatból beszélek neked.


Amúgy sportolsz valamit?

2021. febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!