Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiégtem? Túlvállaltam magam?

Neincat kérdése:

Kiégtem? Túlvállaltam magam?

Figyelt kérdés

Dolgozom minden hétköznap, emiatt ingázok + egyetemi órákra járok (azt ugye itthon), egy új nyelvet tanulok magántanárnál, illetve egy civil szervezetnél önkénteskedek.

Úgy érzem, hogy a hétvégékért élek, egyre távolabb kerülök a barátaimtól, nincs kedvem velük lógni, fáradt vagyok. Októberben lett vége az első szerelmemnek, néha nagyon hiányzik, teljes ürességet érzek legbelül, emiatt akartam most minden mással elfoglalni magam. Azt kívánom bárcsak lenne valaki mellettem, de kapcsolatot nem akarok és semmit sem teszek azért, hogy a barátaimmal szorosabb legyen a viszonyom.

Ma hazajöttem munkából és két órán keresztül csak feküdtem és zenét hallgattam, közben voltak öngyilkos gondolataim (amiket elhessegettem, tudom, hogy nem megoldás, nem tudnám hátrahagyni a szeretteimet).

Jártam pszichológushoz is, apukámmal való kapcsolatom miatt, de azt kaptam "házifeladatnak", hogy írjak le mindent amit mondanék neki, ez 4 hete volt, de még hozzá se kezdtem.

Csak hisztizek és túlreagálom? Vagy normális, hogy mindent túl soknak érzek és elfáradok?

Úgy érzem egy mókuskerékben ragadtam.



#kiégés #semmitsetudok
2021. febr. 19. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván minden ember más, de ez így nagyon soknak tűnik- még ha van egy fasza időbeosztásod is. Az remek dolog, hogy fejleszteni akarod magad, és segíteni akarsz másokon. De ne úgy tedd ezt, hogy közben rámegy az egészséged, vagy akár az életed...

Egy kis szünet jót tenne neked.

2021. febr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak munka mellett is ezt érzik sokan (mókuskerék). Ha soknak érzed, engedj valamiből, de ezek közül mind a javadra válik és jó irányba alakít, szóval kitartást. Esetleg próbálj valamit hétvégére tenni ezek közül, ha lehetséges (különóra, önkénteskedés), hogy felszabaduljon egy hétköznap estéd.
2021. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Angel3000 ***** válasza:
100%
Kedves kèrdezô! Elég sok mindent csinàlsz! Nem is jutna idôd egy kapcsolatra most! Most egy nehéz idôszak van mindenki szàmàra! Nem kedvez senkinek se! Jòl tetted, hogy elhessegetted az öngyilkossàg gondolatàt! Életetôs ember vagy, - jönni fog egy szebb idôszak, amikor boldog leszel,- mindig erre gondolj! Sportolhatnàl, pl; futàs, kocogàs, fekvôtàmasz, sùlyzòzàs, kerékpàrozàs, ugràlòkötelezés! A sport sokat tud segiteni, - az aranyközmondàs is ugy mondja; „Épp testben,- épp Lélek“
2021. febr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Most rengeteget jelentenek, már jobban érzem magam, hogy nem csak panaszkodok (kínosan ügyelek erre, idegesít ha valaki sokat panaszkodik, és az is, ha én).

Erőt adtok a pozitivitásotokkal, és az empatikussággal!

Igyekszem majd a legjobbat kihozni a helyzetből, jobban fogok figyelni magamra :)

(Igen, ennyire könnyen változik a hangulatom ^^")

2021. febr. 19. 22:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csináld meg a házit! De tényleg, azért kaptad, mert segíteni fog rajtad.

Nem feltétlenül rögtön, de egy idő után meg fogsz könnyebbülni.

2021. febr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!