Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáterek, pszichológusok,...

Pszichiáterek, pszichológusok, terapeuták! Hogy csinaljátok, hogy nem lesztek idegesek a páciens védekezési mechaizmusai, ferdítesei miatt? Hogy valamennyire átláttok rajtuk?

Figyelt kérdés

Tudom, nem ugyanaz a szitu, mert én nem dolgozok, vagy tanulok ilyen szakmában.

De egy mentális beteg családtagomnál felfedezni vélem a védekezési mechanizmusait, hogy milyen cselekvésével mit takargat, mi elől hogyan menekül stb., és engem nagyon felidegesít. (Gondolom a személyes érintettség miatt, mert látom, hogy a saját problémáim és nehézségeim egy része honnan eredeztethető.)

Pl.: Ha nekiáll, hogy mindent egy nap alatt kitakarít 300%-osan (főleg, mikor nincs is olyan nagy kosz), akkor tudom, hogy ez nem is a takarításról szól, hanem arról, hogy értékesnek akarja érezni magát. Mert nála az értékesség egyenlő a hasznossággal.

Hogyan tudnám elérni, hogy ezek ne legyenek rám hatással?

Az, hogy megtalálom az összefüggéseket, és felismeréseim vannak, az jó és nagyon hasznosnak találom, a saját fejlődésemben, de az, hogy ennyire felidegesít nem jön jól.


2021. febr. 20. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Az a baj az ilyen pszikkel hogy bizonyos problémáknál megáll a nagy tudásuk.Nekem se tudtak segiteni pedig én aztán nem nyomtam semmilyen mechanizmust végrehajtottam amiket megbeszéltünk.
2021. febr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha elfogadod őt, és megérted, hogy miért csinálja.
2021. febr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Ha téged ez dühít nem velük van a gond hanem veled. Ha már ennyire beleástad magad a témába és szakszavakat dobálsz, akkor tudod, hogyha valami dühít, azzal neked vsn dolgod és nem nekik. Van ennek vonatkozása a te személyiségedben is, különben nem zavarna. Pl magadat látod benne, feldolgozatlan dolgod van vele a múltból, félsz, hogy ilyen leszel a jövőben... stb.
2021. febr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem inkább az idegesít egy kicsit, ha minden igyekezetem ellenére nem látom a fejlődést. Mert akkor én csinálok valamit rosszul, vagy pedig ellenáll az ügyfél.
2021. febr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok pszichológs (még), így nem tudok érdemben válaszolni a kérdésedre. Viszont ahogy a 2-es írta, rengeteget segít, ha belegondolsz az ő helyzetébe és türelemmel fordulsz hozzá.


Azonkívül, ha látod a védekezési mechanizmusait, és látod, hogy nem tesznek jót neki, miért nem használod ezt a tudásodat arra, hogy mellé állj, vagy elmondd neki, hogy ez nem old meg semmit? Nem biztos, hogy ezzel varázslatos módon meggyógyítod, de mindenképpen kimutatod neki, hogy megérted, min megy keresztül, és együtt érzel vele.


A lényeg, hogy próbálj meg tovább látni annál, hogy a saját fejlődésedben az ő betegsége állít meg. Ebben a helyzetben speciel nem te, vagy az érzelmeid a legfontosabbak.

2021. febr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!