Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdjek aggódni?

Kezdjek aggódni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rengeteg pszichiátriai diagnózisom van, itt most a lényeg ezek között is a skizoaffektív zavar. Még ezt megelőző diagom akut skizofreniform pszichózis volt, és még azelőtt akut pszichotikus zavarok. Tehát: már évekkel ezelőtt éreztem, hogy valami nincs rendben velem, kiskorú voltam, mikor rászoktam a nyugtatókra. De ez csak a kezdet volt. Később összejöttem valakivel, aki elkezdett arra gyanakodni, hogy skizofrén vagyok. Unszolására orvoshoz fordultam, hogy végre leakadjon a témáról. Az orvos azonban nem azt reagálta, amit vártam: azonnal antipszichotikumot írt fel. Én be is szedtem, de 2 hónap után kénytelen voltam abbahagyni, mert napi 20 órát aludtam tőle, a szüleim meg türelmetlenkedtek, hogy mikor megyek újra iskolába. Később pszichiátrián nem tartották indokoltnak a gyógyszeres kezelést, hazaküldtek. Kb egy év telt el, inkább másfél. Aztán a suliban rosszul lettem. Következő hétfőn már kórházban kezeltek, erős antipszichotikumokkal. Végül kiengedtek alacsony dózist felírva. Végül elhagytam a gyógyszert. Voltam még párszor zárton, kb random hallucinációkkal. És akkor el is érkeztünk a tavalyi évhez. Öngyilkossági kísérlet után pszichiátrián kezdtek kezelni.. először a nyugtatófüggőségemmel foglalkoztak, de később durva szerekre váltottak nálam. Pl kaptam napi 4x2mg haloperidolt, meg az elvonásra 2x2mg Xanax SR-t. Később Ketilept. A nyugtatókra 4 hónap után visszaszoktam, egy incidens miatt kórházba kerültem újra. Ott antidepresszánsokkal kezeltek meg antipszichotikumokkal. Kórház után újra nyugtatózni kezdtem. Végül elegem lett mindenből, és elvágólag kidobtam a 2 antidepresszánsomat és a 2 antipszichotikumomat. A frontint még egy hónapig szedtem, csökkentgetve. Ha nem így teszek, életveszélyes megvonásba kerülhettem volna, hatalmas dózisokat szedtem belőle. Szóval az összes gyógyszerrel leálltam.. január eleje óta semmit nem szedtem be.

Elkezdtem viszont aggódni amiatt, hogy esetleg kialakulhat nálam pszichózis, mivel az ellene szedett gyógyszerekkel leálltam. Ha így van, mik az előjelek, észrevehetem? Pl a gyógyszerek elhagyása óta nem voltak rémálmaim, kivéve tegnap éjjel. Elaludtam, majd rosszat álmodtam. Felébredtem rá, majd visszaaludtam. Ismét rémálom. 3. rossz álom után felkeltem, és nem feküdtem vissza. Ez egy éjjel alatt. Kezdjek aggódni, valami rossz fog történni? Vagy csak szerencsétlen napom volt, és nem kell félnem? Jó lenne, ha nem kéne gyógyszer. Az összes antipszichotikum álmosított, kivéve azt, amelyik a menzeszemet szüntette meg.. most mégis mit csináljak? Pszichózisom lesz?



2021. febr. 21. 05:13
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Én skizofrén vagyok. Ez egy nagyon komoly betegség, nem értem miért hiszi itt minden 2. ember, hogy neki pszichózisa van. Ezt csak pszichiáter tudja diagnosztizálni. Viszont gyógyszerekkel szépen karban lehet tartani. Attól, hogy rosszat álmodtál még nem jelenti azt, hogy pszichózisod lesz. De én már azt se értem miért szedtél pszichózisra gyógyszereket, ha korábban még nem volt? Ha lett volna, tudnád, hogy ez nem így megy. Nem elég kicsit "bedepizni" vagy rémálmokat látni, ez egy teljesen más betegség. Habár nem értem mit értesz "random" hallucinációk alatt, én mikor ezzel kórházba kerültem, nem 2 percig tartott, hanem 2 hónap alatt alig bírtak visszahozni a "rendes" világba, pedig nagyon erős gyógyszereket kaptam. Egyébként nálam kívülről azt lehetett megfigyelni mielőtt kórházba kerültem, hogy kb. napi 1-3 órát bírtam csak aludni, nem bírtam enni, azóta is egy kisgyerek súlyát nyomom felnőttként és egyszerűen nem foglalkoztam semmivel sem, amivel kellett volna. Az még véletlen se merült fel bennem, hogy beteg lennék, hisz olyankor nem tud az ember reálisan gondolkodni. Te tudsz, úgy látom. De a legjobb, amit tehetsz, hogy az orvosoddal konzultálsz a félelmeddel, az ő engedélye nélkül amúgy se szabad elhagyni semmilyen gyógyszert se.
2021. febr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Random hallucinációk: nem 2 perc volt. Több hónap telt el, mire kórházba kerültem. Mellesleg azonnal zárt osztály, és annyi antipszichotikum, hogy felkelni se tudtam.. az álmokat csak megemlítettem, nem gondolom, hogy amiatt lenne. Az orvosok szerint igenis volt pszichózisom, méghozzá 3 darab. Tulajdonléppen csak azért kérdeztem meg ezt, mivel elhagytam a gyógyszereket, és tudni akartam, lesz e gond ebből..
2021. febr. 22. 14:38
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem fokozatosan hagytad el, orvosi segítséggel, akkor lehet belőle gond, de nem feltétlen. Kérj tanácsot az orvostól. Amúgy én is zártosztályon kezdtem. Itt nem számolgatják hány darab pszichózisod volt, szóval fura,hogy ezt írod. A környezeted észre se vette,hogy hónapokig hallucinálsz? 1. voltam.
2021. febr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A környezetem nem vette észre.. legalábbis nem volt okuk aggódni. Reggelente elmentem iskolába, hazaérés után pedig leültem a géphez, és éjfélig ott is maradtam. 10 percnél többet nem beszéltem senkihez egy nap.. de amikor exemmel összejöttem, neki gyorsan gyanús lett a helyzet
2021. febr. 22. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!