Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek egy mentálisan...

Szerintetek egy mentálisan egészséges ember képes elfogadni egy mentálisan beteg embert párjának?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám van,de elég elfogadható formában tudom élni az életem.Megtudtam teremteni magamnak egy saját otthont,autót.Dolgozom,normális,józan életet élek.A betegségből adódóan a szabadidőmet leginkább olyan tevékenységekkel töltöm,ami ember és társaságmentes.Úgy érzem csak egy normális lány,és a saját család hiányzik az életemből.Nyitott vagyok az ismerkedésre is,de a betegség miatt eléggé korlátozottak a lehetőségek,és amúgy sem egyszerű párt találni.Kicsit olyan lehetetlen küldetésnek érzem! És mellette azért attól még hogy majdnem teljes életet tudok élni,tudom hogy sok helyzetben nehéz velem.

Milyen tapasztalataitok vannak? Van akit hasonló problémával elfogad a párja? Vagy olyan,aki elfogadott és nem bánta meg hogy egy mentálisan beteg embert választott párjának?



2021. febr. 21. 09:45
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
30 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Feleségem betegségek nélkül is pont ilyen. Kerüli az embereket, a forgalmas helyeket is. Vásárolni is csak holtidőben jár, amikor üresek a boltok. Nekem nincs ezzel bajom, néha idegesítő csak.
2021. febr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Ez nekem meg nem mentalis betegseg kategoria, hiszen az eletminosegedet nem nagyban befolyasolja. Nem kell zsufolt fesztivalokra, diszkoba tomegrendezvenyekre menni, es ennyi. En is ilyen vagyok es megtalaltam a paromat. Rengeteg hasonlo ember van, aki nem szereti a tomeget, de ez nem betegseg, csak nincs ra igenye, nem ettol erzi jol magat, nyugodtabb, introvertalt szemelyiseg.
2021. febr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. :-) Szerintem lehet találni ilyen párt. Viszont szerintem, ha vkivel komolyan!!!!!!! isnerkednél, akkor jó dolog nyílt lapokkal ismerkednetek. Nyílván nem úgy gondoltam, hogy letámadod azzal, hogy "beteg" vagy, hanem, hogy neked milyen jellegű problémáid vannak. Nem vagy társasági ember, szeretsz többnyire magad lenni, vagy csak hozzád közel álló emberekkel.

Ez azért is jó, mert akkor nem később derülne ki, hogy esetleg ő egy nyüzsgősebb párt szeretne magának.

Amúgy, az is jól sülhet el, hogy ha egy sorstárssal ismerkedsz, mert vele meg még jobban meg tudod beszélni a dolgaidat. De ez csak abban az esetben a jó, ha nem vagytok negatív hatással egymáara, és a kapcsolatotokra.

Jobbuláat, és Sok sikert! :-)

2021. febr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3mas! Köszönöm.Igazából próbáltam már sokféleképpen.Már csak kíváncsiságból is,mi a lányok reakciója egy ilyen problémára.Többségben voltak azok,akik ahogy beszélni kezdtem a problémámról szó nélkül eltűntek,mondhatni elmenekültek :) De azért volt,aki normálisan és megértően viszonyult a dologhoz.De itt még csak odáig jutottam el,ahol más egészséges ember elkezdi az ismerkedést,és benne van a pakliban hogy nem lesz meg a szimpátia,vonzalom.Volt olyan ismerkedésem ahol "kiadtam" magam,és a randi nem sült el túl jól,részemről nem működött a kémia.Ezt tapasztalva a másik jól a képembe vágta hogy ilyen problémával ami nekem van örökre egyedül maradok,mert senki nem bír majd elviselni...nyilván nem esett jól :) De akkor most mi a jó?! Kitárulkozni sem biztos jó,hallgatni pedig nem igazán fair a másikkal szemben.

Volt olyan lány,aki szintén szociális fóbiával küzd,és szimpatikus minden téren,és elsőre eltudnám vele képzelni az életem.Ő viszont teljesen elzárkózik mindenkitől...senkivel sem ismerkedik,megközelíthetetlen.

2021. febr. 21. 10:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát igen. Az ismerkedés nagyon nehéz azoknak, akik egy picit is különböznek az átlagemberektől.

Én nekem is vannak hasonló jellegű problémáim. Kicsit tartok attól, hogy talán így sohasem fogok kelleni senkinek sem, pedig nagyon tudok szeretni, csak pl egy átlag férfi lehet, hogy elhagyna, ha pl volnának nehezebb időszakjaim.

Nekem az a férfi lenne ideális, aki szeret otthon lenni, kedves, nem sürget, ha mondjuk lelkileg egy kicsit meg lennék viselődve, akivel olyan kis egyszerű életet tudnánk élni.

Szerintem te se add fel az ismerkedést. :-)

2021. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a párommal 8 éve vagyok együtt. Én szoc.fóbiás vagyok, ő "normális", alapvetően nagydumás, társaságkedvelő. Nagyon alkalmazkodó típus és érzelmileg intelligens. Valószínűleg ez a fő kulcsa az ilyen kapcsolatnak a "normális" fél részéről. Elfogad úgy ahogy vagyok, mert szeret. Ahogy én is őt. Ha szeretne, bármikor mehet haverokhoz, családhoz, én addig elvagyok otthon. Nyilván jobban örülne, ha együtt mennénk mindenhova, de elfogadta, hogy nekem nem mindig és nem mindenhol komfortos az adott helyzet, társaság. Sosincs ebből probléma. Persze ez nem azt jelenti, hogy sehova nem megyek el vele, ahol több ember van. Igazából számomra az olyan helyekkel annyira nincs probléma, ahol vadidegenek vannak, inkább ahol sok ismerős van az feszélyez.


Szóval nincs akadálya egy ilyen kapcsolatnak. A felek érzelmi intelligenciáján, elfogadóképességén, szeretetén múlik. Éppúgy ahogy "normális" emberek között is ..csak talán itt picit több megértés szükséges. De abszolút működik.


24/L

2021. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki leírta a saját tapasztalatát,és a szavazatokat is! Segít pozitívnak maradni!
2021. febr. 21. 20:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nálam előjönne ezzel, akkor el merném mondani neki, hogy skizoaffektív zavarom van. Azt mondanám, ha csak ennyi baja van, akkor jó. Otthon maradunk.
2021. febr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, bár konkrétan nem hívnám magam szociofóbiásnak. De nem szeretem a tömeget, koncerteket, hangos helyeket. Úgy rendeztem be az életem, hogy hétvégén dolgozzak és hétközben legyek szabad, így mindenhova akkor tudok eljutni, mikor épp kevesebb ott az ember.

Viszont az ismerkedés katasztrófa, elég kicsi az esély, hogy pont összefussak egy hasonló emberrel és általában furának tartanak. :/

2021. febr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es válaszoló. Én is ilyen típusú ember vagyok. :-D

Látod, azért vannak még hozzánk hasonló emberek. :-).

2021. febr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!