Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lesz valaki öngyilkos???...

Miért lesz valaki öngyilkos??? Mit erez olyankor a beteg?

Figyelt kérdés

Gyógyszer mellett is lehet valaki öngyilkos?

Apróság miatt is véget vethet valaki az életének?



2021. febr. 21. 16:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
97%
Egy-két hetente egyszer eszembe jut a lehetősége. Ezért: Szinte folyamatos szenvedés (és testi tünetek, pl. gyomorsavtúltengés) a sikertelenség, a korábban (akár évtizedekkel korábban) elkövetett hibák miatti önostorozás miatt. Öngyűlölet a gyávaság miatt, hogy nem merek kiállni magamért. Szégyenérzet a függőségek, az elb*szott idő, a kihagyott lehetőségek miatt. "Miért nem mentem oda ahhoz a lányhoz? De vér ciki volt, amikor odamentem ahhoz a lányhoz!" Öregedés: romló fogak, fájó testrészek, az elmúlás rothadt jeleinek elviselhetetlensége. A saját test koszosságának (bűz, szar, váladék) elviselhetetlensége. Eszköztelenség érzet. Aggódás a világ helyzete miatt, hogy nem lehet a gyengéket és az élővilág több szereplőjét megmenteni ettől az otromba globálkapitalista rendszertől, amit építettünk, hogy már zuhanunk bele e civilizáció végét jelentő gödörbe. :-) Mintha angyalok lennénk bezárva büntetésből egy korlátos testbe. Most megint másszak el terápiára? Hagyjanak már békén, rohadt fáradt vagyok. Valahogy mostmár végigcsinálom. Ilyesmik. Próbálom észrevenni a szép dolgokat, és a fentieket feledve művelni a dolgomat. Ápolni, építeni azt a tehetséget, amit kaptam, megpróbálni hinni benne, meg megbocsájtani magamnak. 48f
2021. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#11 Köszönöm!!!!
2021. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Én most fontolgatom. Ok: trauma, csalódás, reményvesztettseg, csaladi segitseg hianya, baratoktol valo elidegenedes. Nem latom a jovomet, a kiutat. Mindent elvesztettem, amiben hittem, amiert harcoltam az eletben. Amiert felaldoztam magam
2022. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
11# vagyok. Azóta kicsit jobban. Azóta a második terápiában ülök. Van haszna, meg Korb könyvét is haszonnal forgatom (Felfelé a fejtőn).
2022. nov. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!