Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék újra a régi...

Hogy tudnék újra a régi önmagam lenni?🥺

Figyelt kérdés

Azóta sem tudom igazából hova tenni, hogy mi történt..


Semmi probléma sem volt az életemben..Boldog voltam, nem aggódtam semmin. Minden 2020 tavaszán kezdődött, amikor elkezdtem egyre rendszeresebben érezni mellkasi fájdalmat. Egyik este annyira fájt hogy bepánikoltam, hogy mivan ha szívroham, és ha nem is az, de volt egy rohamom amikor remegtem össze vissza és legyengültem annyira megijedtem. Másnap el is mentünk orvoshoz. Ezután kezdődött a féléves hajsza (neurológus, kardiológus, ekg, vérkép, szívultrahang, MR) -> MINDEN LELET NEGATÍV Minden kezelés maszek volt, fizetős. Örülök h nem találtak semmit de ennek ellenére aggódok is h mégis mitől vannak tüneteim..


Mivel a dokimnak már semmi ötlete sem volt stressznek tudta be. És pszichológushoz küldött. Voltam ott, amivel sok önbizalmat szereztem magamnak, viszont a tüneteim még mindig jelen vannak és mindig más, de sosem múlik🥺 (szúró fejfájás, karok gyengesége és zsibbadása inkább a bal kezem szokott, szédülés, gyengeség, nagyon magas pulzus, légszomj, remegés, ritkán hasfájás és hányinger)


Valakinek valami tanácsa, hogy mit kezdjek magammal? Lassan 1 éve szenvedek ettől, és nem tudom hogy mi lehet és mitől múlna el🥺 Ha jön egy tünet egyből bepánikolok és félek hogy meghalok.. Sosem voltam ilyen..


Vannak jobb szériáim, amikor nagyon jó kedvem van, erre jön egy random tünet és egyből elveszi a kedvem..


Kérlek írj, szükségem van a segítségre..


19/l



2021. febr. 21. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
mittomén, de ha jó csaj vagy, akkor írj privit
2021. febr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Írtam. Ne aggódj! Mindent megoldunk. :)
2021. febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Laikusként pszichés eredetű pánikrohamra tippelek.

Van ennek valami rendszere (pl. egy cselekvés, ami kiváltja az egyik érzést)?

2021. febr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
90%

Nekem évek óta hasonló tüneteim vannak, de nekem jóval ezek előtt elkezdődött a pánikrohamjaim, így annak a mellékhatásainak tudták be. Mára eléggé hozzászoktam, mást annyira nem is tudok tenni vele. Néha sűrűbb, de van mikor egy hónapig semmi.


Pszichológushoz pedig már egy fél éve járok, de nem igen javul a helyzet.

2021. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Enis pontosan ezekkel a tunetekel kuzkodom es borzaszto tonre teszik a mindennapjaim hol vannak jobb napok hol megint rosszak most is pont egy rossz van es aludni sem tudok ejszaka nem pihenem ki magam rendesen 25L
2021. febr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
90%

Először is, hirtelen azt hittem a saját soraimat olvasom...gyakorlatilag szóról szóra, kivéve hogy nekem augusztus elején kezdődött.

Túl vagyok: kardiológia, pulmonologia,ful orr gégészet,gasztroenterologia, hasi és mell uh, gyomortukrozes, mellkasrtg...

Több orvos felvetette, hogy pánikbetegség, stressz.. Ráadásul ördögi kör, mert folyton újabb tünetek jönnek, és én újra beparázok hogy mi bajom lehet, így ha még igazuk is van, hogy pszichés eredetű, akkor azóta csak rosszabb, hiszen folyamatosan aggódok hogy milyen betegségem van...

Fél éve tart már és most már nagyon unom.. :(

Először nekem is pontosan ez a mellkasi panaszom volt, és jött minden más, nyomás érzése a fejemben, orromban, fülemben, lábzsibbadás, gyengeség, néha szédülés, fáradékonyság, légzési probléma, fülzúgás, gerincfájdalom stb....

Felmerult a reflux erre kaptam is gyógyszert, de nem hiszem h az lenne..plusz a laborom alapjan van egy enyhe verszegenysegem, van amelyik doki szerint az okozza a panaszaimat, hát voltam én már anno durván vérszegény mégse volt kb semmi bajom ehhez képest most éppen a határ alatt van az értékem.. Pont ma kezdtem el szedni vasat,magnéziumot, béres cseppet,c és d vitamint..hátha hatnak valamit..

Ha találtak nálad valamit, írj majd, nagyon kíváncsi, mert annyira egyezik a történetünk. Addigis jobbulast!

2021. febr. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, mindenképpen írok majd, de esélytelennek látom, aztán ki tudja. De ha neked találnam valamit akkor te is írj!😉

Jobbulást neked is!


Köszönöm mindenkinek aki írt!

2021. febr. 23. 07:36
 8/8 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
90%
Ez nagyon érdekes...azt hittem,hogy csak a feleségemnek van ilyen baja...akkor ezek szerint ez valami "népbetegség"...én leginkább pánikbetegségnek mondanám,ami "kontraproduktív stresszes szindrómává" fajult....(ezen megfogalmazás azért van idézőjelben,mert ezt én találtam ki...) Furcsa,hogy a pszichológus-pszichiáter se tud vele mit kezdeni...Hm...most hiába írom azt,hogy hagyd abba az "öndiagnózist",és ne figyelj a "tüneteidre",mert tapasztalom,hogy ez nem így működik...vagy legalábbis HATALMAS lelkierőre lenne szükség...Kitartást,és jobbulást kívánok!!!! ;)
2021. márc. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!