Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vágyom a halálra és sokszor...

Vágyom a halálra és sokszor boldogság tölt el ha bele gondolok hogy milyen jó lenne ha nem élnék! ez mennyire baj ?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom mit írhatnék még. Én nem tudod megítélni hogy ez mennyire rossz és súlyos e. Igazából nem várom el hogy egy normális ember aki élni akar az megértse. Haláltól nem félek viszont van egy két ember akiknek nem szeretnék fájdalmat okozni azzal ha feladom. Úgy érzem mintha el lenne már születésem otta könyvelve a boldogtalanság az életembe. Kicsit úgy is érzem mintha valami láthatatlan erő próbálná meg úgy irányítani az életünket ahogy neki tetszik.nem hiszek Istenben de azért elmondok egy imát talán meghallgat majd. Haragszom rá is mert annyi Rossz dolog történt már a világunkban hogyha ő valóban létezne ezt sosem hagyta volna... lehet fura lesz ez sokaknak de ha azt hallom hogy egy 10 éves kislány megerőszakolnak és meg fojtják akkor azt nem tudom feldolgozni mert nem szeretném elhinni hogy ilyen létezik. Ezzek az események nem közvetlen velem vagy a közeli ismerőseimmel történtek csak nyomot hagytak bennem mikor hallottam ezekről a rémhírekről. Egyébként talán ezërt is félek emberek közé menni nem bízom bennük meg semennyire. Elnézést kérek amiért ki tértem egyéb dolgokra csak jól esett le írni ami épp lelkemben volt.

21-F



2021. febr. 23. 03:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
27%

Hogy nyomot hagy benned a világ gonoszsága és hol az elkeseredés, hol dűhösség talál meg ez azt jelenti hogy még nem tudtál ujjászületni lélekben.


Nem biztos hogy én vagy te tudjuk helyre tenni a gonoszságot. De egyet tudunk. Ha a világosságot fogadod csak be az elmédbe akkor a világosság munkálkodik benned.


Egyenlőre úgy tűnik hogy fogékony vagy arra hogy megválaszolj a gonosznak.


Nem kell megvédeni magad, mi is látjuk a szomorú színvonalat.


Tudod Krisztus mondta ne állj ellen a gonosznak. Mert akkor a tűzét szítod és bemész az ő utcájába.


Olvasd el kérlek az Újszövetséget, garantálom, hogy újjászületsz.

2021. febr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Fura, hogy imádkozol, haragszol Istenre, de nem hiszel benne :).

Tényleg menj pszichológushoz, akiben felmerül az öngyilkosság, annak segítségre van szüksége.

Légyszi ne "névtelen senkizz" le, ez egy olyan oldal, ahol jogom van anonimnak lenni :).

Kitartást!!!

2021. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

Úgy látom elharapóztak az indulatok és az ítélkezések! Ennek semmi értelme, ne csináljátok! Józanságra, bölcsességre, megértésre és türelemre int minket az Úr! Én e szerint élek Jézus Krisztusba ide s tova 30 éve!


24 éves voltam, amikor megismertem az Urat. Viszonylag fiatalon korán kiégtem! Amit lehetett azt megéltem nem panaszkodhatom, mégis boldogtalan voltam. Jézusban lett teljes minden. Most 53 éves vagyok. Gyerekeim vannak és unokáim vannak. A marcangolásnak semmi értelme! Azt kell megbecsülni ami van és amíg van!


A világ tele van szennyel amitől az ember gyomra forog. Sajnos ez van! Ez nem is lesz másképp egészen addig, amíg Jézus vissza nem jön. Mi marad? Hosszútűrés, megértés és önzetlen személyválogatás nélküli szeretet!


Az Isten bölcseséget is ad, csak oda kell figyelni Ő rá! Jézus Krisztusra kell néznünk és belőle kiindúlnunk, nem pedig a saját gőgös és büszke önérzetességünkből! Ugyanis az is elveszik! Ami megmarad az Isten az és minden, ami Istentől és Istenből ered!


Békesség nektek!

2021. febr. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%
Bravó Szaja!... És Még valami, ne nézzetek tv híradót... A jót engedd magadhoz.
2021. febr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:

#14#: "Bravó Szaja!... És Még valami, ne nézzetek tv híradót... A jót engedd magadhoz."


Kedves 14. azt csinálsz amit akarsz és úgy döntesz, ahogy akarsz szabad akaratod van rá!


Csak azt nem tudom és nem értem, hogy jön a téma kérdéséhez a te reagálásod, véleményed, kérdésed???


Halál utáni vágy témája hogyan jön össze a TV híradójával??????

2021. febr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a kérdezőt mélyen érintik a világ "rossz dolgai", és sok ilyet látni a tv-ben.

(12-es voltam)

2021. febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

#16#: "Úgy, hogy a kérdezőt mélyen érintik a világ "rossz dolgai", és sok ilyet látni a tv-ben.


(12-es voltam)"


Értem! Akkor ezek szerint te nagyon is jól tudod, hogy a kérdező miért vágyódik a halál után! Ezek szerint te is voltál már hasonló helyzetben! Téged is kikészített a TV-ben látott és hallott sok rossz és negatív hír!


Ez esetben azt tudom tanácsolni, hogy ne nézz ezentúl híreket és híradót!!!! Remélem azért a kérdező majd elmondja és leírja az igazi okot!

2021. febr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17


Nem önszántából nézek híradót, megy itthon mert más nézi, én csak hallom. Nem tudom, mit érez a kérdező és nem voltam hasonló helyzetben, és remélem ő is mihamarabb kilábal belőle. :)

(12-es)

2021. febr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Pupusz ***** válasza:
Kedves Kérdező! Minden embernek bele van kódolva az életébe a boldogtalanság. Kinek jobban, kinek kevésbé. Csak épp jelen világunkban az a divat, hogy mindenki kiposztolja, hogy mennyire boldog. Miközben egyáltalán nem. Ezzel az olyanoknak ártanak leginkább, mint te is, akik baromira nem boldogok és azt éreztetik velük, hogy mindenki milyen baromi boldog, csak te nem. De ez nem így van, szinte az összes ember nyomorult, pszichés, lelki problémákkal küzdő szerencsétlen. Nem tudhatod, mit tartogat számodra az élet. Senki sem tudja. Ha most rossz neked, akkor csak jót tartogathat, mert a rossz már megvolt. Akinek meg baromi jó esetleg, annak meg előtte van a rossz. Nézőpont kérdése, melyiket tekintjük jobbnak. Ne add fel!!! Sok sikert, kitartást! Átéltem én is ugyanezt. De nagyot változott a helyzet. Neked is nagyot változhat. Ne engedd el a reményt soha!
2021. febr. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Kedves 14/19 Konstant!


Azt hiszem és úgy gondolom, hogy bocsánat kéréssel tartozom. így visszaolvasva a dolgokat, írásokat úgy látom egy kicsit félreértettem a mondanivalódat! Ne haragudj!

2021. febr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!