Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik ez vagy csak szorongás?

Pánik ez vagy csak szorongás?

Figyelt kérdés
Reggel már szorongásra kelek nyom a fejem a torkom szorít kapkodom a levegőt és nyugtalan vagyok. Nehézlégzésem van a számon veszem a levegőt, ájulásérzés kerülget. Egy kis terheléstől már kifáradok ha pl gyorsabban megyek fulladok nyom a mellkasom és a szívem és beszorul a levegő. Egész napos szorongás van rajtam és nyugtalanság. Próbáltam már 4 féle antidepresszánst de sajnos egyik se vált be. Nem tudom már mit tegyek úgy érzem a magán dokim nem a nekem megfelelő gyógyszert írja fel. Nem látom értelmét annak hogy visszamenjek hozzá mert csak pénzkidobás az egész. Nekem nincsenek havonta 10 ezreim magán pszichiáterre. Szerintetek így a tünetek alapján nekem mi lehet a bajom pánik vagy inkább csak szorongás? Tudom a szorongásból jön a pánik de nekem nincsenek igazán pánikrohamaim csak pusztán szorongás meg lassan már depressziósnak is érzem magam. Egyszerűen nem tudom ellátni a napi teendőimet bármit csinálok hamar kifáradok fulladni kezdek nem érzem jol magam a testemben. De ez a fej nyomás érzés egész nap bennem van már reggel arra kelek és ez nagyon rossz. Nem tudom mi okozza ezt.
2021. febr. 23. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez szorongás. Miket kaptál eddig, és meddig szedted?
2021. febr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
először Escitilt 10 mg ot amit 1 hónapig szedtem de nem éteztem javulást tőle csak mellékhatásokat . Utána Sertralint amit 3 hétig szedtem de sajnos az sem vált be mert 3 hét után nagyon felerősítette a szorongásomat. Utána írta fel nekem a dokina Yarocent amit este kell szedni de már az első nap olyan rosszul voltam hogy többet be nem vettem. Utána felírta az olwexyát amit viszont nem kezdtem el szedni mert nagyon féltem a mellékhatásaitól.
2021. febr. 23. 14:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Az antidepresszans nem szorongasra valo.
2021. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3 as akkor mi való szorongásra? Frontin, Xanax, Rivotril? De azokkal meg az a baj hogy nem gyógyítják meg a szorongást csak elnyomják a tüneteket. Arra is gondoltam tényleg hogy nincs is értelme antidepresszánst szedni inkább csak Rivotrilt mert az a legjobb szorongásoldó úgy hallottam.
2021. febr. 23. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Ennek nem lesz jó vége. Már a sokadik kérdést nyitod, ugyanazt megkérdezed sokan próbálnak segíteni (sokan laikus butaságokkal) és utána újra beírod ugyanazt a kérdést, én ezekre emlékszem, de szerintem már biztos többet írtál be.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

Én már magánban is írtam neked hosszú választ és valamennyire szakmait, ugyanis gyógyszerészeti területen dolgozom. De úgy látszik már ez inkább ilyen kényszerbetegség irányába fordul, nem is sima szorongásos probléma. Jobb választ úgyse fog kapni, sem csodamegoldást. Gyógyszerhez úgysem nem tudsz jutni orvoson kívül jutni, és ő úgysem fogja felírni neked azt amit te kérsz. Ráadásul a gyógyszer nem fogja a problémádat megoldani, nem fog meggyógyítani sosem, maximum a pszichoterápia. Az anyagi nehézségek ellenére még az állami rendszerben is próbálkozhatsz, meg ajánlottam neked pszichológus keresőt, ahol talán valaki olcsón tud segíteni. De ha kényszeresen irkálod ide a kérdéseket ide, csak romlani fog az állapotod. Ez már maga a betegség része valószínűleg, és nem a valós problémamegoldás, ami helyette az lenne ha (valódi, szakmai) segítséget kérnél és abbahagynád a gyakorikerdesek.hu látogatását.

2021. febr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!