Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet skizofrénia? Mit gondolt...

Lehet skizofrénia? Mit gondoltok illetve mit javasoltok?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. A szüleim válásán kívül nem történt velem semmilyen traumatikus élmény. Már kisebb korom óta van egy hang a fejemben amely zsarol és parancsol, irányítja az életem. Ezt úgy kell elképzelni, hogy például egyszer azt parancsolta, hogy tartsak egy konyhakést az egyik szerettem háta fölé, különben meghalnak a szüleim. Ez mostanában egyre erősebb, arra késztet, hogy bántsam magam és tegyek meg dolgokat illetve ne tegyek. Egyszer eltörtem egy poharat teljesen véletlenül és azt mondta, hogy vágjam meg magam különben szintén meghalnak a szüleim. Teljesen szabályozza az életem.Megparancsolja, hogy mit mondhatok, hogy mit nem. Vannak hallucinációim is, bizonyos időközönként. Egy éve diagnosztizáltak kevert szorongásos és depressziós zavarral, de akkor ez a probléma nem került felszínre. Kérlek, írjon valaki tanácsot, nagyon tanácstalan vagyok.

2021. febr. 26. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezelés alatt állsz? Van orvosod? El kéñe menned hozzá újra 3s mindent elmondani.
2021. febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Irány a pszichiáter, be kell feküdnöd a zárt osztályra.
2021. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek kényszergondolatoknak hangzanak.. OCD is okozhatja, de azt ajánlom, keress fel egy szakértőt, ő majd segít.
2021. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3

A kényszergondolat nem beszél hozzád, hanem a saját gondolataid. Említette, hogy hallucinál is.

2021. febr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó, elnézést, csupán megosztottam a véleményemet. Nem vagyok szakértő, ezért írtam a végére, hogy menjen el egyhez a kedves kérdező. :)


Minden jót

2021. febr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem akartam bunkón hangzani, de általában összejön. A kényszergondolat olyan, hogy 'mi lenne, ha megölnék egy idegent?', majd folyamatosan erre gondolsz, időközönként feljön. OP esetében a hang parancsol, így egyértelműen nem a saját gondolata. Vagyis az, csak annyi a különbség, hogy a skizofrénia neurológiai változásokat is okozhat, a kényszergondolat meg pusztán pszichikai.
2021. febr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ó, értem! Köszönöm, hogy elmagyaráztad.
2021. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen szakember (pszichiáter) felkeresését javaslom. Ő majd diagnosztizál, és megfelelő kezelést javasol.
2021. febr. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!