Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőtt korban, hogy lehet...

Felnőtt korban, hogy lehet legyőzni a szerepléstől való szorongást?

Figyelt kérdés

Sajnos nem egyszerű lampaláz. Nagy szorongás tör rám, gyomor fájdalom.

Miután elkezdem az előadást nincs rajtam nagy szorongás.


Enyhe szociális szorongással szenvedek.



2021. febr. 27. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Állj ki az emberek elé és csakazértis csináld amit szeretnél megmutatni nekik.
2021. febr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg átfordítani a szorongást izgalomra. Már számtalanszor bebizonyítottad, hogy a szorongás elmúlik, tehát értelmetlen, és valójában lehet, hogy a felfokozott várakozás jelenik meg így benned.
2021. febr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szociális szorongás ,avagy fóbia egy betegség.Saját tapasztalat hogy az nem segít ha korábbi példák alapján látom hogy értelmetlen szoronganom.Ha ésszerűen és logikusan gondolkodok akkor valóban ez így van,hogy értelmetlen szorongani.De ezt tudatosan nem lehet irányítani.Így az sem segít hogyha azt mondják hogy nem vagy gáz,tök jó kiállásod van..semmit nem segít,max. jól esik,de nem gyógyít meg.Én úgy tapasztaltam az életemben,hogy szakember segítsége nélkül enyhíteni lehet ezt a szorongást,megszüntetni nem.Számomra az új helyzetek fokozzák a szorongás mértékét.Tehát amiben már volt részem,az mindig egy picivel könnyebben megy.Amit tapasztaltam már korábban és pontosan tudom hogy mi vár rám,azzal könnyebb megbirkóznom,mint egy teljesen idegen,új szituációval.A megszokás segíthet,és a biztonságérzet is.Illetve ha azok az emberek akik körül vesznek érezhetően kedvesek,és elfogadóak.Csak sajnos nem mindig és nem minden helyzetben választhatjuk ki a körülöttünk lévő embereket.
2021. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!