Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki hogy élte meg amikor...

Ki hogy élte meg amikor megtudta adenomaja van?

Figyelt kérdés
Nekem mellekvese és műteni kell

2021. febr. 28. 00:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az adenomat mindig muteni kell. Nyilvan rossz erzes, hogy muszaj muteni, de ne gondolj erre, mint egy katasztrofara. Az adenoma az esetek kevesebb, mint 5%-aban fejlodik rakka, az is legtobbszor csak a vastagbelben, es 5-10 ev alatt.

Az adenoma tokeletesen gyogyithato, ha sikerul teljesen eltavolitani (mert, ha nem tavolitjak el tokeletesen, akkor a maradek ismet szaporodasnak indulhat).

2021. febr. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Az immunrendszered megerositese erdekeben szedj naponta 2.000 NE D-vitamint, nyarig minden nap - utana felezheted.

2021. febr. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 🙂 igen kell műtét csak remelem azzal le is zárul ez a dolog :(
2021. febr. 28. 10:54
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként tudok valamit tenni az ügy érdekében? Vagy legalább a tünetek enyhítésében ? Tea, bármilyen étrend kiegészítő stb-re gondolok . Vagy ezt csak a műtét fogja megoldani ? :(
2021. febr. 28. 12:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre azert nem tudok valaszolni, mert tul sok mindentol fugg, es nem akarok olyasmit mondani, ami itt a gepem elott jonak tunik, de neked a valosagban van egyeb egeszsegugyi gondod is, es a tanacsommal rosszat javasolnek. Mindenkeppen a dokival kell beszelni a tunetek csokkenteseert.

Egyedul a D3 vitamint merem ajanlani. Ez nem fogja csokkenteni a tuneteket, de erosebbe teszi az ellenallokepessegedet a mutet utanra, segit a szervezetnek, hogy jobban vedekezzen minden ellen (igen, a covid ellen is. Meg hamarabb es jobban helyreallsz a mutet utan). A te esetedben nyarig 2000 NE naponta, nyaron 1000, es oktobertol megint 2000/nap.

Mikor lesz a mutet?

2021. márc. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Március 22.én mehetek csak egyáltalán konzultálni, tehát utána lesz műtét. És nem a műtéttől tartok. Meg persze szedem mindenféle vitamint C,D, multi, vasat is. Collagen , egészségesen elek , sportolok pont ezért volt dobbentes ez a hír. És amitol tartok az az agyalapi mirigy rak , nem a mellekvese mert az tényleg “csak” egy laparoszkopos dolog az orvos azt mondta. Ezt az agyi dolgot nem mondta, én googleztam ki🙄 bár ne tettem volna 🤦🏼‍♀️ Csak vannak tuneteim azért felek kissé.
2021. márc. 1. 13:12
 7/11 anonim ***** válasza:

Az agyalapi mirigy rak nem a mellekveseden levo adenoma sejtekbol lesz. Legalabbis nem igy. Nagy vonalakban ahhoz eloszor a mellekvese adenoma sejteknek kell atvaltozniuk carcinoma sejtekke. Az kb 5-10 ev. Es utana jon majd az attetek kerdese.

Ne guglizz hulyesegeket. Az orvosra hallgass.


Milyen tuneteid vannak, amivel elmentel a dokihoz, es az azt mondta, hogy adenoma...?

2021. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
15 éves koromban 110 kg voltam és mindenhol szoros ezt egy fogamzásgátló és a szerelem rendbe tette. De most abba hagytam a gyogyszert és hiztam 10kg rövid időn belül. Állandó fejfájás szédülés , hangulat ingadozás nagyon durván szörok és akne. Elmentem és dupla kortizol szint a normálisnal. Az agyi dolgot már én olvastam nem a doki mondta :( Ő csak annyit mondott h mellekvese adenoma 90%ban amit műtéttel lehet orvosolni. Csak azért ez a kis plusz info elég zavaró 😆😕
2021. márc. 2. 12:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Agyalapi rakot biztos, hogy nem mondta a doki, mert jelen pillanatban ez kizart.

Ezert en azt mondom, hogy a guglit hasznald, mint baratodat, de NE mint egy orvost. A gugli felrediagnosztizal az esetek 90%-aban.

A te esetedben pedig az ilyen szorongasos-depresszios-aggodalmas stressz csak ront az allapotodon. Komolyan.

Most be lehet magyarazni, hogy vonzas torvenye es hasonlok, de ami teny, hogy fejben dol el a gyogyulas. Ha a beteg "feladja" es azt szajkozza, hogy dehatnekemagyalapirakom van, akkor attol ugyan nem lesz agyalapi rakja, de nem is gyogyul meg veglegesen, mert mindig lesz valami baja. Hol az, hogy kiujul a regebbi problema, hol az, hogy begyujt melle egy szivinfarktust (a stressz miatt), hol emesztoszervi problemak (a stressz miatt), es meg ezer egyeb gond.

A vervizsgalat egyebkent megmutatta volna, ha valahol a szervezeted kuzd a rak ellen. Szoval guglizd inkabb azt, hogy megkaphatod-e a covid oltast, vagy, hogy hova kene kiruccanni husvetkor (akkor mar a konzultacio utan vagy, tehat a mutet idopontjat is tudni fogod nagyjabol.)

Merre elsz, es most hany eves vagy?

2021. márc. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazad van és köszi nagyon jofej vagy, így ismeretlenül ! :) nem stresszelek, és esküszöm megnyugtatott amit írtál mert tényleg minden hulyeseget olvastam már 🙄🤣 nincs stressz , diéta , sport, Masszazs , lazulas van :) covid oltás nekem mostanában sztem nem lesz az életkorom miatt 35 és utazás is max májustól, de nem baj. Most úgyis az a feladat hogy minél jobb formába hozzam magam a műtétre :) mégegyszer köszönöm a sok sok kedves szót és információt! 🙏🏻😘
2021. márc. 3. 13:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!