Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Xanax gyógyszer túladagolása...

A Xanax gyógyszer túladagolása okozhat. -e hallucinációt, vagy tévképzetet?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 22:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
aha
2010. aug. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

22:19

Kár,hogy minden kérdésre ezt a linket nyomod be!!Jó reklám fogás!

2010. aug. 17. 22:25
 3/20 anonim ***** válasza:
sztem meg nem,ha túladagolod akkor sztem tovább alszol.én egyszer egy egész napot végig aludtam.
2010. aug. 18. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
tuti nem
2010. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Fogalmazzunk úgy,hogy "mivel már volt szerencsém Xanax-túladagolást átélni",biztosan mondhatom,hogy nem okoz...Nálam legalábbis nem okozott...Viszont nagyon kemény anterográd amnéziát azt igen...Tehát a felszívódásától (azaz a hatás beálltától) kezdve a szervezetem kitisztulásáig az ég világon SEMMIRE nem emlékszem,pedig a mentősök és a kórházi dolgozók szerint minden kérdésükre válaszoltam,és térben és időben orientált voltam,csak olyan kába és aluszékony,mint akit fejbe vertek,mindaddig amíg be nem adták az ellenszert...Elég döbbenetes volt másnap úgy "magamhoz térni",hogy korábban állítólag jó pár emberrel beszéltem,akikre még csak nem is emlékszek...
2010. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak: az hogy túladagoltad a xanaxot, mit takar? 1-2 gyógyszer vagy mennyi? Mert olyanról olvastam már, hogy valaki véletlenül bevett egymás után 2 xanaxot, és elájult meg azt hitték az orvosok öngyilkos akart lenni, miközben nem, csak figyelmetlen volt. Nálad ez hogy történt?
2010. okt. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A 08-20 21:08-es (előző) vagyok: Nálam az több mint 30db 1mg-os (a legerősebb kapható kiszerelés) tablettát takart(kb. másfél doboznyit...).Szerintem így már sejthető az ok,a részletekbe kérlek hadd ne menjek bele...Az emlékeim addig terjednek,amíg a mentőorvos elkezdte lenyomni a torkomon a gyomormosó szondát, onnan pedig nagy sötétség következik...
2010. okt. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
30 darabot bevettél és túlélted? Vagy szerencsétlenségedre megtalált valaki - időben. Nem tudom mennyire igaz, de ha beveszel belőle ilyen sokat az első 5-10 percben elájulsz, aztán állítólag 20-50 perc múlva végleg leáll a légzésed, onnantól kezdve pedig ha nem raknak lélegeztető gépre, akkor sajnos belehalsz. :( Persze nem vagyok orvos, én is csak hallok ezt-azt. De ezek szerint a xanax nem öli meg az embert. :S
2010. okt. 27. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
30 db? És túlélted? Vagy valaki megtalált időben és nem szívódott fel az egész adag, amit bevettél? Kérlek, ha nem okoz túl nagy fájdalmat elmesélni, elmondanád, hogy pontosan mennyi idő alatt mentettek meg? Mert én úgy tudom, 5-10 perc alatt elájulsz, és 20-50 perc alatt leáll a légzésed - ha túl nagy adag nyugtatót szedsz be. Aztán ha nem tesznek lélegeztető gépre, max. 5 percig élhetsz még, de mivel az agyad nem jut oxigénhez, 5 perc után belehalsz. Viszont ha túléled, visznek az elmeosztályra, és jó sokáig ott tartanak, mert önveszélyesnek számítasz. :( Barátnőm ápolónő, ő mesél nekem ilyeneket. Egy néni pl. 60szor volt öngyilkos, mert a családja teljesen tönkretette. - Előre is ne hari, ha rosszul esik és nem szeretnél erről beszélni, megértem.
2010. okt. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az életem történetét és részleteit nem kezdem elmesélni,mert sosem érnék a végére...A lényeg az,hogy 25 éves vagyok,és az életem kb. 15 éve gyötrelem (családi gondok,a szüleim elváltak,de az anyagi függőség miatt nem tudnak megszabadulni egymástól,az apám alkoholizál,veszekedések,sivár légkör,stb,stb...),az utóbbi másfél évben pedig nagyon sok minden összejött,véget ért egy hosszú kapcsolatom,pályakezdőként munkanélküli lettem,emiatt sokat hallgattam a szüleimtől,édesanyámat 10 éve depresszióval kezelik,nyugtatófüggő,most pedig úgy néz ki,elveszítheti a munkahelyét,ami miatt az utóbbi hónapokban lelkileg a padlóra került,közben meg is operálták mellrák gyanú miatt,és sorolhatnám még...Nagyon kikészült idegileg,és vele együtt(és részben miatta) én is...Sokszor fenyegetőzött öngyilkossággal,én pedig rettegve jártam utána mindig,hogy figyeljem,mennyi gyógyszert vesz be...Vele ugyanis egész életemben nagyon szoros volt a kapcsolatom,a szülő-gyerek kapcsolat mellet szinte a "legjobb barátnők" is voltunk,és én pótoltam az apám helyett a társát is,mert velem beszélt meg mindent,a gondjait,problémáit,én voltam a bizalmasa,aki mindig mellette állt.Mint kiderült,túl szoros is lett a kötődés köztünk, ugyanis jelenleg dependens személyiségzavar(=anyafüggőség) miatt kezel a pszichológus...


Az a harmincvalahány tabletta...Nos,képzeld el,hogy amikor már annyira kivagy idegileg,hogy mindennap,akár a legkisebb stresszhelyzetre is egész testedben reszketsz, állandó gyomorgörcsöd, refluxod van,álmatlanságban szenvedsz és a stressz szívritmus-zavarokat is okoz,és akkor egy -az édesanyáddal folytatott- délelőtti veszekedés után ,hogy "megpróbálj lenyugodni,céltalanul nyakadba veszed a várost",majd hazaérve az édesanyádat bezárt ajtók mögött, besötétített szobában találod egy üres gyógyszeres doboz,és egy búcsúlevél mellett...Képzeld el,hogy ezt látva hirtelen sokkot kapsz... Reszketni kezdesz egész testedben, kapkodod a levegőt,nem tudod mitévő legyél,megpróbálod felrázni őt,és megkérdezni mikor,miből,mennyit vett be,és azt mondod neki,hogy hívod a mentőket,de ő csak kábán annyit felel,hogy "ki ne merd hívni őket,csak magadat égeted le,mert csak 4 tablettát vettem be,hogy aludjak,de be fogom venni a többit is,mert elegem van,nem bírom tovább"...Képzeld el,hogy százszor is átfut az agyadon,hogy vajon igazat mond-e,vagy nem??? Vajon tényleg csak 4-et vett be,vagy többet??Vajon tényleg beveszi a többit is?? Vajon megtenné??Itt hagyna?? Képzeld el,ahogy a búcsúlevelet reszketve olvasva számolod hányat lélegzik percenként... Aztán felállsz,teljesen össze vagy zavarodva, sokkos állapotban összeszeded az összes Xanaxos dobozt,amit csak találsz a lakásban,és megpróbálod összeszámolni,mennyit vehetett be,de minden levél meg van kezdve,így nem lehetsz benne teljesen biztos... Kezedben a gyógyszeres dobozokkal csak járkálsz fel-alá a lakásban, kapkodod a levegőt, sírógörcs fojtogat, nem tudod mit tegyél... Aztán fogod a leveleket,és elkezded kinyomkodni a tablettákat a konyhapultra...Az első gondolatod,hogy lehúzod a WC-n...A második, a félelem,hogy ha megteszed,vajon mit kapsz majd érte... Majd előtör a hónapok óta magadba fojtott feszültség,a harag,a düh,az elkeseredettség,és akkor,ott,egy pillanatig kikapcsol az agyad...Nem gondolsz bele a tetteid következményébe,mert képtelen vagy gondolkodni...Egyszerűen csak átszakad az a belső a gát,ami eddig visszatartott attól,hogy megkíséreld...


29-ig számoltam a tablettákat,utána már nem...Csak egy pohár víz,pár másodperc,hatalmas elszántság és óriási félelem...Ennyi kellett...Aztán bementem anyához,leültem az ágya mellé,átöleltem és sírva csak annyit mondtam: ne haragudj,szeretlek,bocsáss meg...


Erre ő kábán felkapja a fejét:megijed...Kérdőre von...Csak annyit felelsz:"ha nem kelek föl többé,sajnálom"...Erre kiugrik az ágyból,kiszalad a konyhába,meglátja az üres gyógyszeres leveleket,és ami utána következett,arról nem szeretnék beszélni...Végül ő hívta a mentőket hozzám (és mint kiderült,ő tényleg csak 4 tablettát vett be)...


Körülbelül 35 perc telt el a gyógyszerek bevételétől számítva addig,hogy a kiérkező mentők elkezdték lenyomni a torkomon a gyomormosó szondát...Mivel a gyomrom üres volt (utoljára délelőtt ettem egy keveset),ez leegyszerűsítette a gyomormosást,ugyanakkor bőven elég volt ahhoz,hogy jelentős mennyiség felszívódjon a Xanaxból... És mint mondtam, az ezt követő időszakról a "nagy sötétség" következik... Az ambuláns lapom alapján a mentőben infúziót kötöttek be,aztán a sürgősségire kerültem,ahol forszírozott diuresis-t (erőltetett vizelethajtást) végeztek, és beadták a Xanax ellenszerét (merthogy van neki,a flumazenil hatóanyagú Anexate-nevű intravénás készítmény).Mindezek hatására állítólag feltisztult a tudatom (csak épp semmire és senkire nem emlékszem),de mivel állítólag öngyilkossági szándékot továbbra is hangoztattam,házimentővel átküldtek a pszichiátriára...Ott 3 napos megfigyelés és különböző pszichiátriai tesztek elvégzése után kiderült,hogy nincs elmebajom,csak lelki eredetű gondjaim,ezért kiengedtek és elküldtek pszichológushoz pszichoterápiára,illetve azóta pszichiáter is kezel antidepresszánssal és Xanaxszal...


Nos,ennyi a történetem...A Xanaxból(és úgy általában a benzodiazepin származékokból) egyébként 30-pár mg "édeskevés",egy enyhe mérgezéshez elég... A halálhoz minimum 100mg-ra lenne szükség,alkohollal,és/vagy más gyógyszerekkel (pl. béta-blockoló,vérnyomáscsökkentő) kombinálva úgy,hogy pár óráig garantáltan ne találjanak rád... És még akkor sem biztos a végkimenetel,lehet,hogy hamarabb kihányod,minthogy kifejtené a hatását... A benzodiazepinek ilyen szempontból "túl biztonságosak"...A barbiturátok hatása persze biztosabb,de épp emiatt ma már egyre nehezebben hozzáférhetők...


Viszont még csak VÉLETLENÜL SE PRÓBÁLKOZZATOK EZZEL,és még a gondolatával sem, mert én mondom, a gyomormosás nem kellemes élmény ("halvány foltok" azért maradtak róla...),és sokkal nagyobb az esélye,hogy szervi (agy-,vese-,máj) károsodással kerül ki az öngyilkos-jelölt az esetből,minthogy meghal...


Én megtettem,akkor ott,a sokk hatására "kikapcsolt az agyam",és akut stresszreakcióként tettem meg...Tanultam belőle...


The End...

2010. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!