Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pihenés miatt bűntudat,...

Pihenés miatt bűntudat, semmittevés ellen?

Figyelt kérdés

Dolgozom, mellette egyetemre járok.


De nem tudok úgy megnézni egy filmet, vagy átmenni valakihez vendégségbe, hogy ne haszontalan időpocsékolásnak érezzem.


Hogyan dolgozzam fel, hogy néha nem kell se tanulnom, se dolgoznom?



2021. febr. 28. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
A megadott kulcsszavak közt itt a megoldás! Keress meg egy jó pszichológust.
2021. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Majd megszokod. Mikor befejeztem a tanulmányaimat, még nagyon sokáig hiányérzetem volt, mert a munkahelyre már nem kellett készülnöm semmivel. Se dolgozat, se otthoni feladatok...

Egyébként meg olyan dolgokkal töltsd a szabadidőd amit hasznosnak érzel. Tanulj új készséget, mondjuk zenét, vagy festést. A pihenőidő pihenésre van és ezt bűntudat nélkül ki kell használni.

2021. febr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Dolgozol, egyetemre jársz és mellette még van időd elfecsérelt dolgok miatti bűntudatra?

Valamit nagyon jól csinálsz. Adhatsz tanácsot.

2021. febr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, emiatt nem kell pszichológushoz rohannod.

Elég, ha tudatosítod magadban, hogy a tanultak internalizálásához, megfelelő elmélyítéséhez az elmédnek szüksége van nyugalomra és kikapcsolódásra.


Vagyis tekinthetsz úgy erre a "semmittevésre", mint arra fordított időre, hogy az agyadban éppen új idegpályák alakulnak ki, amelyek által intelligensebbé és műveltebbé válsz.


Az embert nem arra találta ki/képezte ki az anyatermészet, hogy napi 12-16 órában bombázzák az agyát információval. Szükség van ilyen "agyatlan periódusokra" ahhoz, hogy hosszú távon egészségesen működhessen.


Ezeket az alkalmakat vedd ilyennek, és érezd jól magad, mert megérdemled a sok erőfeszítés mellett a lazulást is!

2021. febr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ugyanez van velem. Minden percem boosztom, hogy a tanulas sport vagy munka töltse ki.

Probaltam sorozatot nezni de hiaba elvezem utana undorodom magamtol hogy en most komolyan orakat ultem itt es neztem kitalált karakterek kamu történeteit.

Megoldásként az olvasást talaltam mint szorakozas, beszippant es mivel nem ponyvakat hanem “”””””fontos”””” konyveket olvasok igy hasznosnak erzem.

Bar most epp azert talaltam meg ezt a kerdest mert elkezdtem krimiket is olvasni es pl ma kiolvastam egyet..8 ora alatt. Mert ha mar elkezdtem akk be kell fejezni. Elmaradtam miatta a munkaval :(

Szoval mar az olvasas se megoldas. Szomoru vagyok. Epp be kene hoznom a munkam:(

2021. márc. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!