Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom magam szeretni?

Miért nem tudom magam szeretni?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy nagyon utálom azt aki vagyok. Mindenért magamat hibáztatom, de ezt nem mutatom ki. Nagyon könnyen el lehet bizonytalanítani bármiben. Nagyon maximalista vagyok és naponta többször vannak sírórohamaim. Úgy érzem én vagyok a hibás az összes rossz dologért aki eddig velem történt. Attól félek minden elszúrok. Nagyon elegem van már ebből. Változtatni akarok ezen. Mitől lehetne egy kicsit több önbizalmam? Néha úgy érzem jó vagyok, hasznos, ügyes, szépnek érzem magam, de többnyire úgy érzem csak a baj van velem. Már annak is örülnék ha kicsit többször érezném magam jónak és elégedettnek.
2021. febr. 28. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus?
2021. febr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keress egy jó pszichológust.
2021. febr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam már erre és korábban jártam is. Talán most is ez lesz a megoldás. De magamnak nem tudok valahogyan segíteni? Valamit tenni hogy átmenetileg jobban elfogadjam magam?
2021. febr. 28. 22:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Első lépésként a maximalizmust próbáld meg lazábban venni. Az ember nem egy robot, aminek folyamatosan teljesítenie, taposnia, eredményt szállítania kell.


Szüksége van törődésre, elnézésre, kényeztetésre önmagától is.

2021. febr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!