Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavar lenne?

Bipoláris zavar lenne?

Figyelt kérdés

Gyakori ok nélküli hangulatváltozásaim vannak.

Egyszer napokig az ágyból sem bírok kikelni, úgy érzem, sosem lesz már semmi jó, elpocsékolom az életem, mindent elrontottam, amit csak el lehetett, és rossz az alap közérzetem. Ilyenkor sokkal ingerültebb és érzékenyebb is vagyok a környezetemmel, ha tehetem inkább kerülök mindenkit.

Aztán egy idő múlva kapok egy képet, és sokkal aktívabb leszek, mindent pozitív fényben látok, motivált vagyok, sok mindenbe bele akarok kezdeni, rengeteg felesleges energiám gyülemlik fel, és próbálom levezetni ezeket. Van, hogy napokig eltart az egyik állapot, főleg a negatívabb szokott sokáig tartani. Így nem tudom, lehet-e bipoláris zavarra gondolni, mert nálam a "jó" időszak sokkal kevesebb ideig tart.

Ez alapján mire gondolnátok? Aki bipoláris, az hogyan éli meg, ha van esetleg köztetek ilyen?


2021. febr. 28. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy az. Lehet barmilyen egeszsegugyi hattere, en elsonek a verkepemet nezetnem meg, hormonalisan minden ok -e.
2021. febr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Ú ez durva. És azt kell mondanom hogy nagy esély van rá hogy te tényleg bipoláris vagy. Ez a hangulat változás kb milyen időközönként változik?
2021. febr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Változó nagyon. Az alap hangulatom általában ez a letargikusabb, motiválatlan, céltalan. Most volt egy ilyen időszakom, ami 2 hónapig tartott, lehet voltak jobb napok néha, de nem rémlik annyira. Most viszont az utóbbi 1 hónapban gyakrabb az ingadozás, van hogy 2 napig hirtelen a világot meg akarom váltani, úgy érzem minden rendben van, és sok célt kitűzök magam elé. Aztán újra elmegy a kedvem az élettől is. És legtöbbször nincs konkrétum, ami okozná ezt a váltást.

Volt egy időszak, amikor rengeteg pénzt költöttem, és megkaptam az 5 perc boldogságot a megvásárolt termékektől, utána lesújtott a bűntudat, hogy mennyi pénzt elvertem. És meglepődtem, mikor láttam, hogy ez is gyakori tünet.

2021. febr. 28. 22:48
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként légzési problémákkal voltam korábban kivizsgáláson, ahol semmit sem találtak, így már ott mondták, hogy pszichés alapon lehet ez is, bár vérkép vizsgálaton nem voltam mostanság.
2021. febr. 28. 22:49
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Mivel hónaponként változik a hangulatod ezért már rögtön valószínübb hogy nem vagy bipoláris. Nekem is van olyan hogy valaki beszol nekem én meg rá se hederítek és megmarad a jókedvem viszont van olyan hogy egy kis odaszólástól vagy ilyesmitől már elmegy az egész élettől a kedvem. Vannak pl nekem olyan napjaim is amikor a sokrosszaság ami velem történt a közelmultba az így felgyülemlik és hirtelen sírok oknélkül es elmegy mindentől a kedvem de mégsem vagyok bipoláris. Az meg megint egy másik dolog hogy ha eléred a célod akkor nem sokáig vagy boldog mert elérted a célod. Ezesetben azt javaslom hogy tűzz ki egy új célt hogy ne legyél emiatt szomorú.
2021. febr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
A hormonok tenyleg csinalnak ilyet. Gondoljunk csak a szules utani baby bluesra. Vagy, ha mas miatt nem vagy réndben hormonalisan...
2021. febr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Pont, hogy azért valószínű a bipolaritás, mert pár havonta változik a Kérdező hangulata. Az összes dolog jellemző a bipolaritásra, amit leírt. De ezt pszichiáter fogja tudni biztosra megmondani. Szerintem nagy esély van rá.
2021. márc. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Ezt csak szakember állapíthatja meg teljes biztonsággal, itt a gyakorin idegenektől ne várj diagnozist. Irány egy jó pszichiáter
2021. márc. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Amiket leírtál,nagy valoszinűséggel bipoláris zavar. Én évek ota az vagyok.
2021. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!