Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami enyha autista vagy...

Ez valami enyha autista vagy figyelemzavaros beütés lenne?

Figyelt kérdés
Hajlamos vagyok olyan, az életem szempontjából teljesne jelentéktelen dolgokon fennakadni, és hosszasan agyalni, amit ha bárki meghallgatna, kb tuti azt mondaná hogy "te amúgy normális vagy, hogy ilyen dolgokon leállsz agyalni?"
2021. márc. 2. 20:45
 1/1 Colubrinus01 válasza:
100%

Szerintem nagyon sokan ismernek magukra, anélkül, hogy bármilyen mentális bajuk lenne.


Létezik enyhe fokú autizmus, de annak több jele is lenne, nem csak ez. Ugyanez a helyzet a figyelemzavarral kapcsolatban (ADHD, ADD). Az autizmus jelei egyénenként eltérőek, és nagyon sok tapasztalatom nincs is vele, viszont az ADHD-t közelről is ismerem. Ha valakinél a figyelemzavar mellett hiperaktivitás is előfordul, akkor ADHD-s az egyén, ha nincs ezzel gond, és csak a figyelemzavar lép fel, akkor ADD-ről van szó. Lényegében nagyon nehezen tud koncentrálni az ember csak egy dologra, a figyelme mindig máshol van. (És egy dolgon se tud hosszú időkön át agyalni)


Ha tényleg úgy gondolod, hogy más "bajok" is lennének veled kapcsolatban, akkor mindenféleképpen fordulj egy szakpszichológushoz, de véleményem szerint semmi ilyesmi miatt nem kéne aggódnod.

2021. márc. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!