Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvászavar probléma, mit...

Alvászavar probléma, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Minden 3. héten éjszakás műszak után alig tudok aludni, 3-5 óra ha szokott sikerülni, van amikor közte, van amikor utána felkelek mert szorongó érzés tör rám alvás közben, vagy utána, általában a mellkasomnál érzek valamit, utána már csak maximum későn tudok visszaaludni, 5 óra után, de akkor se biztos, és jó esetben egy órát ha tudok aludni. délutános szakban teljesen rendben vagyok, reggeles műszakban inkább hazafelé a buszon szorongok a legtöbbször, bár lehet a fáradság miatt és van hogy csak fél 10 felé tudok lefeküdni,amikor leszállok a buszról utána eltűnik, hova forduljak ezzel a problémával? Alvás klinikára? Ez általában akkor jön ki ha fáradt vagyok, úgy vettem észre, régebben volt hogy munka közben is, (valamire allergiás vagyok a munkahelyemen lehet azért) és az is hozza ki alvás vagy a hazavezető út alatt?

Melotint nem próbáltam még, lehet az segítene?

Szeptember 17. vérvétel leletem adatai, esetleg lehet az baj hogy ezek az értékek magasak? Csillaggal voltak jelölve!


Vörösvérsejtszám 5,48 (3,7 - 5,2)


Haemoglobin 171 (123 - 153)


Haematokrit 0,51 (0,34 - 0,45)


MVC 92,3 (81-100)


NRBC 0,1 0/100W (0-0,0


Segment 73,1 (45 - 70)


Lymphocyta 18,8 (20-40)



Véralvadás: INR 0,94 terápiás tartományt 2-4 között


Vizelet általános


ph 6.0 (5 - 7)


Fajsúly 1025 (1000-1030)


Bőrgyógyászatra megyek hogy kiderüljön mire vagyok allergiás, nem tudom hogy olaj ellen tudnak e végleges megoldást találni, mert fémallergia ellen tudom hogy nincs megoldás.

Mostanában stresszesebb az életem, azóta is van ez az éjszakas után hogy alig tudok aludni, de akkor még tudtam 7-8 órát, most is szeretnék csak nem megy, nem tudom a melotin mennyire segítene? Ezt olvastam ami pótolja amit csak éjszaka termel a szervezet.



#alvás #stressz #szorongaserzes
2021. márc. 3. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt-ott van csekély eltérés az adataidban, nem hiszem, hogy különösebb jelentősége lenne.

A többműszakos munka -elsősorban az éjszakás- felborítja az alvási ritmusodat. Megpróbálhatod a melatonint lefekvés előtt úgy 1 órával, nekem korábban használt.

2021. márc. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

alváslaborban azt derítik ki, hogy alvás problémád van-e, ami nem pszichés.

de leírásod alapján a megváltozott munkarended okozhatja ezt

2021. márc. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lujo65 válasza:
Nálunk a fiam aki szoftvermérnöknek tanul,a vizsgaidőszakban túltolta-teljesen felborult az alvásciklusa.Néha reggelig nem tudott elaludni.Végén ez pszichésen is kezdte megviselni-ezért (melatonin,valerian tartalmú) Sleep sprajt szereztem be.Ezzel négy fűjás a nyelv alá és fél órán belül remekül alszik.Már másoknak is volt vele remek tapasztalata a családban.
2021. ápr. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Általában éjszakás műszak után van ez, ezen a héten az első pár nap, 4-5 óra alvás után arra kellek fel mintha nyomást éreznék a mellkasomon, az utolsó pár napon már jobban aludtam, szerintem az elmúlt 8 hónapban most volt igazán az az érzés mintha eltűnt volna, volt egy nehezebb korszakom, szerintem azzal jött, viszont nem tudom hogy pontosan ettől lett volna, egyik ismerősöm azt írta lidércnyomása volt neki, olvastam róla, de nekem nincs rémálmom, meg csak éjjeles után van ez, előző hozzászóló amit írt sprayt majd kipróbálom, a gond hogy nem tudok 8 órát aludni, egyik nap 5 órát aludtam, de akkor már nem erre a nyomásra keltem fel, hanem magamtól, és úgy éreztem hogy már kipihentem volna magam, szerintetek érdemes elmenni egy pszichológushoz? Még várok vele hátha visszaáll minden, voltam vérvételen nem olyan rég egy másik ügyben, a szervezetem több vért termel állítólag, és azt mondta az orvos menjek többször véradásra, nekem is jót tesz, meg másnak, de ha eddig nem zavart be az alvás ciklusomban 20 év alatt akkor nem hiszem hogy ez a gond, viszont jobb kitalálni mi is lehet a baj, veletek volt ilyen?
2021. máj. 9. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!