Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szedett már valaki mitralis...

Mrs Bean kérdése:

Szedett már valaki mitralis prolapsussal (vitorlásbillentyű-visszacsapódással) antidepresszánst?

Figyelt kérdés

Olyan emberek tapasztalataira lennék kíváncsi, akiknek mitralis prolapsusuk van, és szedtek SSRI típusú antidepresszánsokat. Milyen mellékhatásokat tapasztaltatok? Magas lett tőle a vérnyomásotok, pulzusotok, esetleg volt szívritmuszavarotok?


Nekem Scippa (escitalopram) 5mg-ot írt fel a pszichiáter, de aggódom, hogy nem lesz jó hatással a szívemre.


Igen, megkérdeztem a pszichiátert a kockázatokról, azt mondta, ez kiszámíthatatlan. Igen, utánanéztem az interneten, nincs információ erről.

Szóval mielőtt megkapnám, hogy gyakori kérdéseken kérek orvosi tanácsadást: nem azt kérek, hanem TAPASZTALATOKAT.

Köszönök szépen minden választ!



2021. márc. 3. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem ezer éve, vagyis harminc éve van mitrális prolapsus. Pánik beteg is voltam, voltak ideg alapú extraszisztolé is. Régen szedtem antidepit, nem bántotta a szívemet. Szedtem hozzá pannangin tablettát is.
2021. márc. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szedtem és szedek. A fent említett gyógyszer nekem nem okozott problémát, viszont van néhány, amitől elég magas lett a pulzusom és folyamatosan fájt a szívem.
2021. márc. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#1. milyen tipusú antidepit szedtél és milyen dózisban, megkérdezhetem?


#2. melyik gyógyszer volt az, amitől fájt a szíved? Azt a jövőben majd elkerülöm.

2021. márc. 3. 10:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Az SNRI-k voltak: Velaxin/Olwexya és Dulsevia/Duciltia.

Az Elontril is pörgeti a szívet is.

Most Anafranilt szedek, az elején fájt a szívem, de már nem szerencsére, de ezt csak nagyon ritkán írják ki, mert már régi.

2021. márc. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
4-es az Anafranil régi, de nekem az az egy vált be. Most engem is Escitillel kínoznak két hete de semmit nem érzek csak bamba vagyok és kába. Szedtem nagyon sok fajta antidepit de csakis az Anafranil hatott. Nyilván másnál más a tapasztalat, nálam ez.
2021. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!