Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszánsok tényleg...

Az antidepresszánsok tényleg maradandó károsodást okozhatnak?

Figyelt kérdés

Nem rég olvastam egy ilyen kommentet itt gyk-n. :"Pedig a legszörnyűbb következmények még csak rá sincsenek írva. Maradandó érzelmi tompultság, aszexualitás, teljes impotencia, genitális anaesthesia, ami hangsúlyozom, PÁR SZEM után MARADANDÓ lehet...lásd: PSSD Post SSRI Sexual Dysfunction.Ezeket elmondta az orvos? Mert ha nem, akkor tájékozatlan, és inkorrekt. Engem - több ezer emberrel együtt - maradandó károsodás ért"

Nem rég kezdtem el en is szedni, de most annyira megijedtem, hogy azon gondolkodom lehet mégsem kéne szedni, viszont akkor hogy fogok meggyógyulni?

21/l



2021. márc. 3. 08:22
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Szia.

Hát ezeket én is olvastam és féltem is tőle,de eddig (20 éve) hála istennek nincs ilyen problémám. Egyébként egyén függő,nem jelentkezik mindenkinél.

Mellékhatás minden gyógyszernél előfordul,van olyan antibiotikum is (nem is egy) ami pl a fentieknél ezerszer durvább dolgokat okozott, halált is és nincs betiltva még mindig.

Én úgy vagyok vele hogy ha muszáj akkor szedem,voltam annyira lent,hogy inkább bevállaltam a gyógyszert mellékhatással együtt de legyek jobban. Nyilván a legjobb lenne ha nem kellene de van mikor nincs más megoldás.

Nekem kis álmosság a mellékhatás amit okoz.

2021. márc. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Balogh Zsozsó ***** válasza:
94%
Egyetértek a fenti hozzászólóval. Én is régóta szedem, és nincs maradandó károsodásom.
2021. márc. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én lassan 3 éve szedek egy ssri gyógyszert. Nagyon sokat segített, visszaadta az életem és mellékhatást sem tapasztaltam. Azelőtt csak úgy burjánzott bennem a szorongás, haragudtam a világra, kín volt az élet, de most meg végre önmagam lehetek. Az nem egy normális állapot, hogy pánikolsz és szorongsz, ez igenis egy betegség, mert a szervezetedben valami rosszul működik és ha erre vannak jó gyógyszerek akkor azt miért kell elutasítani csak azért mert a köztudatban rossz drogokként vannak démonitálva? Hidd el, fel fogsz szabadulni és ezáltal a kiváltó okot is könnyebben meg fogod találni.
2021. márc. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!