Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom abbahagyni a...

Hogyan tudom abbahagyni a sírást és picit megnyugodni?

Figyelt kérdés

Tegnap este óta folyamatosan sírok, borzalmas napom volt. Hazafelé a tömegközlekedésen is végig zokogtam, csak bizonyos szituációkban sikerült összeszedneem magam pár percre. Itthon is sírtam, nehezen tudtam elaludni, éjszaka többször felriadtam, akkor is álomba sírtam magam. Amióta felébredtem, szintén folyamatosan csak sírok, a szemeim borzalmasan vizenyősek, fáj a fejem, gyengének érzem magam, csak fekszem az ágyban és minden porcikám azt kívánja, h nyeljen el a föld. Éjszakára mennem kell dolgozni, nem tudom, hogy szedem össte magam, most munkaképtelennek érzem magam.

Van valami ötletetek, h legalább a mai napot hogy éljem túl?



2021. márc. 3. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Rövid távon egy nyugtatót ajánlanék, hosszú távon pedig pszichológust.
2021. márc. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Vegyel be egy altatót es pihend ki magad rendesen. Es igyál folyadékot.
2021. márc. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nincs itthon semmi ilyen jellegű gyógyszerem, pedig én is gondoltam erre. Éjszakás műszakra, pedig nagyon toppon kellene lennem mentálisan.

Pszichológushoz járok, mondjuk nem rég kezdtük. Holnapra van hozzá időpontom, addig kellene kibírnom és h ne nyírjam ki magam addig, mert jelenleg nagyon küzdök a gondolat ellen.

Nem tudok pihenni, nem tudok aludni, becsukom a szemem és az elmúlt napok borzalmai kattognak a fejemben megállás nélkül, újraélek mindent. Az olvasás szokott segíteni, de most arra se tudok koncentrálni. A kezeimet véresre mardostam, h egy kicsit enyhítse a feszültséget, de ez sem segít túl sokat. Fogalmam sincs, h mihez kezdjek magammal, nehéz távoltartanom a borzalmas gondolatokat, de a szeretteim miatt nem akarok magamnak ártani. A párom kérdezte tegnap, h mi baj (cheten, nem is mondtam neki, h ennyire szarul vagyok, csak, h nem vagyok jól) , elmondtam neki, és tudatta velem, h ő hosszú távon az én problémáimat nem fogja bírni, ha nem változtatok... Még egy rúgás...

2021. márc. 3. 10:25
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Nezz egy jó filmet az kikapcsol. Ha az sem hallgass hangosan zenét hogy ne tudj gondolkodni.
2021. márc. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Próbáltam én is ezeket, legtöbbször segítenek, de most nem hallok, nem látok semmit, csak a problémáim. Nem tudom, hogy megyek ki délután így emberek közé...

Próbáltam a forró zuhanyt is, de ott is folytatódik...

Életemben egyszer, 6 évvel ezelőtt voltam ilyen állapotban egy nem várt, bozalmas esemény után, de akkor táppénzre tudtam menni. Most ezt nem tehetem meg, sőt keményen helyt kellene állnom ma este

Azt hiszem, h eddig bírtam

2021. márc. 3. 10:39
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Es legutobb mi segített? Azt is csinalhatod hogy kimesz a parkba sétálni fulhalgatoval zenét hallgatsz. Beszelgetsz masokkal. Nem tudok tobbet segíteni sajnalom
2021. márc. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Legutóbbi más volt, az élettársam elhagyott, mire hazaértem a munkából, ráadásul ki is rabolt, rengeteg pénzt vitt el. Akkor nem tudtam az okát, de célozgatott rá, h bajba került, azt hittem, h engem véd, én meg aggódtam érte. Másnap reggel találtam a gépemen olyan üziket, amiben nőkkel levelezett, amik egyértelművé tették, h megcsalt és csak kihasznált. Ekkor el tudtam engedni, 2 nap kellett, h kiheverjem, de ez kevésbé fájt, mint a mostani, mert akkor benne csalódtam, most meg magamban. Neki nem kell megbocsátanom, de úgy nem lehet élni, ha magamat gyűlölöm. Egy értéktelen, alkalmatlan, szerencsétlen, idióta ember vagyok, aki egyáltalán nem hiányozna erről a világról senkinek 2 emberen kívül. Ezért a 2 emberért tartom magam. Szerintem a páromnak is könnyebb lenne, ha elnyelne a föld.

Nem érzem azt, h van erőm kikelni az ágyból, futni meg végképp nincs.

Nem hiszem, h szerencsés lenne az én bajommal másokat terhelni

2021. márc. 3. 11:52
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

Ne gyűlöld magad, egyáltalán nem vagy értéktelen. Lehet, hogy most nem érzel senkit közel magadhoz azon a két emberen kívül, de az egész világnak úgy összességében szüksége van rád. Azért létezel, azért vagy (hitedtől függően azért teremtettek), hogy létezz. Ezzel már önmagában beteljesítesz egy értéket. A többit csak az emberek és a környezet által generált világ adja hozzá. De valójában a természet oldaláról nézve, már a létezéseddel is értéket teremtesz. Azon kívül meg ezelőtt is, és ezután is lesz olyan pillanat az életedben, amikor akár egészen aprót is, de értéket teremtesz. Minden ilyenért megéri, hogy létezel.


Ha valamit elrontottál, vagy nem megy, az egy dolog. Mindenki hibázik, van amikor nagyobbat is, van amikor meg semmi sem jön össze. Majd lesz jobb is. Ez már megtörtént, nem tudsz rajta változtatni, de legalább okosabb lettél, hogy máskor mit kerülj el.


Most a legfőbb és egyetlen feladatod, hogy hagyd magad aludni, pihenni, megnyugodni egy kicsit. Holnap meg majd a pszichológus is segít.


Ha gondolod amúgy szívesen meghallgatom privátban, hogy mi bánt.

2021. márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Röviden és tömören: teljesítmény és tökéletességkényszer, egy rossz nap, amimor nem voltam túl összeszedett, egy rosszul viselt kritika, ami párosult a túlterheltséggel és a túlérzékenységgel és egy kolléga, aki nagyot rúgott belém, akire eddig kb félistenként néztem fel...

Ha ezek után is érdekel, ha rámírsz, elmesélem, de szerintem az ilyen nyavalygást senki se szereti hallgatni

2021. márc. 3. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!