Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy segítsek neki?Hogy lehet...

Hogy segítsek neki?Hogy lehet inspirálni?Legyek rámenős,vagy hagyjam inkább magára?

Figyelt kérdés
Egy "depis"korszakában lévő embernek ,szeretnék segíteni túljutni a mélyponton.Tudom,hogy neki kell akarni,önmagát megtalálni...de még is.

2021. márc. 3. 14:53
 1/3 alletta ***** válasza:

beszélgess vele sokat (persze, ha van egyáltalán kedve hozzá). nem tudom mennyire ismered, de a múltról, jövőről is dumcsizhattok. bár sajnos, ha nagyon depis akkor nem kíváncsi senkire, semmire.

igen, neki kell ebből a gödörből kimászni, te csak próbálkozhatsz.

2021. márc. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A sablonokat mindenképp kerüld el: "mindenkinek van ilyen időszaka", "ne légy magad alatt", "mások is kibírták".

Ezekkel csak még jobban padlóra küldesz egy depresszióst, és még inkább hibásnak fogja érezni magát, amiért 'nem tud jól lenni'.

Ha beszél róla, hogy rosszul érzi magát, csak éreztesd vele, hogy megérted a fájdalmát, és ne akard elmulasztani, csak érezz vele együtt, akár egy öleléssel,vagy csak légy ott mellette. Nem feltétlenül a megoldást várja tőled, csak az empátiádat.

Van egyébként több oldal, ahol irnak erről a betegségről, és hogy hogyan kell bánni a betegekkel családtagoknak/barátoknak, ha jót akarnak. Nézz utána!:)

2021. márc. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Kezdetnek itt egy ilyen oldal. Előző voltam.

2021. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!