Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió? Már teljesen...

Ez depresszió? Már teljesen biztos hogy mentálisan beteg vagyok? Többi lent...

Figyelt kérdés

21/N

2 és fél éve vagyok férjnél, de pokol a házasságunk, folyton veszekszünk. Nem látom értelmét az életemnek, tényleg nem látok megoldást. 1 éve és 1 hónapja is ugyanígy éreztem, be is gyógyszereztem magam, de időben kórházba vittek. Most is ez a terv, csak most biztosabbra fogok menni, de nem is ez a lényeg. A kérdésem az lenne, hogy ez tényleg betegség? Igaza lenne mindenkinek: bolond vagyok? :(


(Amit még tudni kell, mindig is voltak "depressziós" időszakaim, ez pokollá tette az egész tinédzser koromat. Ilyen komolyan viszont még sosem álltam ahhoz, hogy véget vessek az egésznek, csak most és tavaly. Azelőtt csak vagdostam magam...)



2021. márc. 3. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
21 éves vagy, és két éve férjnél. Ami azt jelenti, hogy 19 évesen házasosdtál. Na ez itt a baj. Válj el.
2021. márc. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

"Most is ez a terv, csak most biztosabbra fogok menni, de nem is ez a lényeg."


Ja és senkit nem érdekelnek a terveid meg az önsajnáltatásod. Válj el, menj el dolgozni/tanulni, és éld még az életed kicsit. Faxnak kell 19 évesen házasodni. Így minden normális ember begolyózna.

2021. márc. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De mint mondtam, azelőtt is ilyen voltam, csak éppen nem próbáltam megölni magam. Nem szeretnék elválni, mert sem abban, sem az együtt maradásban nem látok megoldást.

Csak arra vagyok kíváncsi, ez betegség-e, vagy mondhatom még magamról, hogy normális vagyok?

2021. márc. 3. 19:50
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
És akkor mi van ha mentális beteg vagy? Elmész pszichológushoz, vagy végső soron pszichiáterhez, kapsz gyógyszert, és kész is vagyunk. És itt a tőrténet vége. Ja nem, bocs, te inkább öngyi leszel. Egészségedre akkor. Az élet nem tehet arról, hogy TE személyesen nem akarod meglátni, hogy az élet szép. Te is tehetnél valamit, de inkább gyenge leszel.
2021. márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen koran hazasodtal tanulas, normalis anyagi helyzet, vagy elet helyett ugy egyaltalan, eleve szep kis kotodesi zavarokat szedhettel ossze, amik kihatnak a mostani es a korabbi viselkedesedre is. Hidd el, egyszerubb, ha magadtol mesz korhazba vagy pszichiaterhez (pszichologushoz, pszichoterapeutahoz), meg tok jo eleted lehet, barmit csinalhatsz ennyi idosen, semmirol nem vagy lekesve. Bolond meg nem vagy, csak kicsit elveszett. A gyomormosas meg undi dolog, es eleg kellemetlen. Nehany beszelgetes egy pszichologussal sokkal kevesbe faj, mint a mostani eleted, hidd el.
2021. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Gyomormosás- hát igen, rémlik még valami tavalyról, tényleg borzasztó..

Tudom, igazatok van, hogy inkább segítséget kellene kérni,mint feladni, de ugyan kitől? Senki sem megbízható. Meg sajnos az a tapasztalat, hogy bár rossz után majd jön a jó, a jó dolgok sosem tartanak sokáig, és mikor véget ér, nagyobb a csalódás.

2021. márc. 3. 20:11
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Ezeket kognitiv torzitasnak hivjak, nezz utana. Teny, hogy eleg sok agyhalott pszichologus-pszichiater maszkal a bolygon, de nem mindegyiknek ment el az esze teljesen, lehet jokat is talalni, persze nem feltetlen elsore. De elso korben pszichiater tud beutalot adni pszichologushoz tbre (maganba siman mehetsz, bar jo draga), de ha mar volt ongyilkossagi kiserleted, wellnessezhetsz kicsit pl. Tunderhegyen, Thalassa hazban, Nyiroben, Kisberen, ahol vannak rehabok (mashol is, ez jutott eszembe), es ezek is ingyenesek, de kell beutalo.
2021. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egy betegség, ami azt jelenti, hogy kezelhető, gyógyítható vagy. Butaság lenne öngyilkosnak lenni. Ne tegyél ilyesmit.

Először is, hívj fel egy ingyenes lelki segély vonalat, és beszélgess kicsit. Segíteni fog, hidd el.

Aztán kérj időpontot pszichiátria szakrendelésre. Sorra kerülsz, és kapsz segítséget a gyógyuláshoz.

Azonban neked is tenned kell érte, mert a környezeted is lényeges. Nyilván egy rossz házasság rontja az állapotodat.

Szerintem érdemes ezen is gondolkodni.

2021. márc. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Az nem érv, hogy a válásban nem látsz megoldást! Hát hogyne lenne megoldás! Pokol az életed, mert pokol a házasságod. Ha ezt a szinte egész életedet súlyosan befolyásoló tényezőt megszüntetnéd, elkezdhetnél élni. És nehogy teherbe ess a jelenlegi kapcsolatodban!
2021. aug. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!