Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy viselnétek, ha valakinek...

Hogy viselnétek, ha valakinek kiadnátok a bánatotokat és azt mondaná, hogy csak hisztiztek?

Figyelt kérdés
vagy a másik: “túlreagálod”
2021. márc. 3. 23:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Belegondolok mélyebben, racionális módon, majd rájövök, hogy igaza van a másiknak.
2021. márc. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Angel3000 ***** válasza:
79%
Kedves kérdező! Legközelebb nem mondanék el neki semmi bizalmas informáciòt magamròl!
2021. márc. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

2

Valószínűleg nem is érdekli, azért válaszol így. :D

2021. márc. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon káros reakció. A másikat bántja akkor is ha szerinted semmiség. Illik meghallgatni és ha igényli, tanácsot adni, de elbagatellizálni semmiképp!


Saját tapasztalat párkapcsolatban:

Az exem reagált mindig így amikor elmondtam neki, ha valami rosszul esett. Megvonta a vállát, ez van, felejtsem el. Pl. összefutottunk a haverjával az utcán, és nekem azonnal hátat fordítva elkezdett vele dumálgatni, de olyan bunkón hogy azt se vette volna észre ha ott hagyom.

Változás nem történt sosem, de egy idő után már le se álltam vele se vitatkozni, sem megosztani vele a gondolataim. Minek? Csak gyűlt, gyűlt magamban, elmagányosodtam és nyilván a kapcsolat rovására ment.


De ez mindenre érvényes. Szülő-gyerek, barátok stb. Nem szabad a másikat leszólni, kinevetni az érzései miatt.

2021. márc. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

Az attól függ, hogy mi volt a bánat "tárgya". Ha valami apróság, amit épp abban a helyzetben katasztrófaként élek meg,a másik fél reakciója pedig egy "túlreagálod", amit meg is indokol (!!), akkor azt el tudnám fogadni.

Ha a reakció csak egy szimpla "túlreagálod" vagy "ez csak hiszti", főleg ha egy számomra fontos és bizalmas témáról van szó, akkor nyilván rosszul esne és többet nem beszélnék vele erről.

2021. márc. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudnám, hogy akkor ilyen szempontból nem számíthatok az illetőre, és legközelebb, ha érzelmi támogatásra vágyok, vagy csak beszélgetni, akkor biztosan máshoz megyek.
2021. márc. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Beverném az orrát :)

L

2021. márc. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Jajj, 7-es:D Ez amúgy most megnevetetett:DDD
2021. márc. 4. 09:26
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

7es vagyok

Utána, ha még neki állna feljebb, megkérdezném, hogy miért hisztizik :)

2021. márc. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kirugdosnám a bakancsából, és megmondanám neki, hogy ez is rohadt messze volt attól, hogy túlreagálásnak lehessen nevezni.
2021. márc. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!