Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő alatt válik az...

Mennyi idő alatt válik az ember úgy alkoholistává, hogy abból önerőből már nem tud kilépmi? Mennyi idő múlva alakulhat ki a függőség?

Figyelt kérdés

47 éves férfi vagyok. Engem a környezetem úgy ismer, mint aki kerüli az alkoholt. Igazából részeg szakközépiskola végén voltam. De olyan rossz volt a tapasztalat, hogy kb 33 éves koromig kerültem az alkoholt. Még az ízét is utáltam. Kb ekkor évek teltek úgy, hogy még a nyelvem sem dugtam alkoholos italba. De a párkapcsolatom is iylen volt. Még Szilveszterkort is ásványvízzel koccintottunk. Aztán 6-7 éve néha néha ittam. De az tényleg csak alkalomszerű évente 2-3 alkalom.


És sosem értettem magában miért iszik valaki... Miért akar valaki inni csak úgy, minden ok nélkül...


Pár hónapja már a COVID helyzet is kicsit depissé tett. Aztán több egymásra halmozódó negatív sokk ért (párkapcsolat elvesztése, egy hosszú barátság elvesztése, iszonyat sok munka, nulla szórakozás, egy befektetési nyereség "elvesztése" (BTC) ami lehett volna sokszorosa is, ha még várok.)


És utálni kezdtem magam hogy ilyen vagyok. Hogy, olyan szaros dolgokon aggódok, amin nem szabadna. Egészséges vagyok, mindenem (anyagilag) megvan. Többet keresek, mint amit elköltök. Örülnöm kellene a helyzetemnek. Ami amúgy így is volt kb 2020 végéig.


És a sok depi miatt elkezdtem inni február óta. Ma ott tartok, hogy 2-3 naponta 1-1 üveg aszú. Mert olyan jó hogy ellazít. Mert így nem gondolok a hülye problémáimra. Nem nézem naponta 10x, hogy mennyit nyerhettem volna. És dolgozni (itthon) is csak így ellazítva van kedvem.. amúgy aludnék napestig...


Ma pl. csak azért mentem le a boltba, hogy bor vegyek. Durva. Nem értem. Szégyellem magam. Engem mindenki úgy ismert (és én is magam), hogy engem nem lehet a földre lenyomni. Mert mindenhonnan felállok. Még a jég hátán is megélnék... És most nem értem magam. Nagyot csalódtam magamban... És ez csak tetézi a bajt.


Meddig lehet ilyen állpotban maradni? Mikor kezd önerőből visszafordíthatatlanná válni? Alkesz és depibe ragadva sem akarok maradni. Lehet pszichológus kellene nekem mint egy-egy üveg aszú.



2021. márc. 7. 18:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hogy vesztettél bitcoint? Ha megvártad volna a januárt, most tök boldog lennél szerintem. :P Nem szabad egyből eladni, várni kell, elég volatilis.


Ahhoz, hogy ez megtörténjen, szerintem simán évek kellenek. Ha pár hónapja rákaptál a piára. 2-3 naponta egy-két üveg még nem a világvége, hidd el.

2021. márc. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha valakivel tudnál beszélni a problémáidról, engem is kicsit alkesszá tett a COVID, igaz én csak napi 4-5 doboz sört iszok meg, jó esetben munka után a munka lefoglal, de ha nincs munka akkor unalmamba teszem ezt. Kicsit lenézőek az alkeszokkal szemben, egyébként ha nem iszol és elvonási tüneteid vannak, akkor már gáz, ha le tudod tenni, akk no para.
2021. márc. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Pont most tartasz ott hogy kezdesz rászokni!


Nekem voltak alkohol gondjaim úgyhogy tudom miről beszélek..


És itt nem csak az alkoholra szoksz rá, hanem magára a tevékenységre, és a mámorra amit okoz.


Pont emiatt lesz később nagyon nehéz abbahagyni, ha túl sokáig csinálod!


Sok alkoholistát ismertem a környezetemben és szerintem hirtelen te is tudnál mondani egy-kettőt,

elhiheted hogy ők sem úgy tervezték leélni az életüket..


Valahol ők is kb úgy kezdték el mint ahogy most te..

2021. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem elvonasi tuneteim nincsenek... Kb meg 5 uveg bornsl jarok 2 het alatt...


Sot ha nem iszom sem erzem rosszabbul magam. Csak azt gondolom, ha iszom akkor jobb lesz..

2021. márc. 7. 20:59
 5/17 anonim ***** válasza:
2021. márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Bor után jön a többi.

Lesz idő mikor ez már kevés lesz a bódultsághoz, lazitáshoz, akkor majd jön a tömény. Szégyen nem szégyen, tudom magamról. 10-15 éven át ittam. Most ott tartok, csak a kávéba teszek reggel egy - egy kortyocskát, szépen fokozatosan leèpitettem a mennyisèget. Teljesen nem merem elhagyni, félek az elvonási tünetektől. Orvoshoz meg szégyellek fordulni, mint minden alkoholista. Most állítsd le magad, jobban jársz. Remélhetőleg még nem késő!

2021. márc. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az alkohol egy (társadalmilag legalizált, de) rendkívül veszélyes kábítószer.


[link]


[link]


[link]


[link]

2021. márc. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A kérdésed alapján valóban igaz, hogy erős személyiség vagy. Ezért is kezdett zavarni a dolog. Ebben a stádiumban ugyanis kevés alkeszben merülnek fel hasonló gondolatok. Tanácsot viszont nem tudok adni azon kívül, hogy ne vegyél több aszút. Hogy ki hogy reagál a piára, az nagyon egyénfüggő és kiszámíthatatlan. Van, akinél megmarad az alkeszség ilyen szinten, de elképzelhető az is, hogy kitör rajta valami genetikai örökség folytán a súlyos alkoholbetegség, amibe aztán idővel bele is hal. Hogy ki melyik típusba tartozik, az lutri. Akkor derül csak ki, amikor már kész a baj. Ne nagyon feszegesd, mert ha esetleg az utóbbi típusba tartozol, annak nem lesz szép vége. Egyszerűen csak ne vegyél több piát.
2021. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szia. Félelmetes, hogy mennyire magamra ismertem benned. Sokáig bízik az ember mindenféle dologban aztán hirtelen padlóra kerül. Ilyenkor mindenki valamilyen szinten más pótcselekvésekhez nyúl. A függőség nem válogat, jelen van a hátrányos helyzetűektől kezdve a politikusokig minden rétegben. Mivel egy legbelső pszichés zavar révén jön létre. Nem más mint énképjavítás miután azt a bizonyos traumát elszenvedjük és ezt tudat alatt rosszul dolgozzuk fel. Ez tulajdonképp a függőség. Ahogy te is fogalmaztad ellazít és akkor nem nézed meg 10x, hogy mekkorát kaszálhattál volna rajta a pandémia miatt. Ez nem a pénzről szól hanem rólad. Ilyenkor tedd le azt amiért harcolsz minden értelemben. Nekem ez segített, hogy nagy nehezen rá tudtam magam venni arra, hogy tudjak veszíteni.Ez is az élet része. Mert ez az élethelyzet egy rossz helyezés a versenyen amire rohadt sokat készültél, mindenki rosszul van az ilyen jellegű történéstől az életében. Másrészt meg itt nem az alkohollal van a baj hanem belül, ott van a megoldás is. A pia csak egy levezető eszköz. Valakinek ez, vagy a kábítószer(az alkohol is az), szerencsejáték, pénz, megalománia, a viselkedési addikció, szexfüggőség és még az is drog ha valaki állandóan a társaság központja akar lenni mert ha megkapja akkor teljes az élete de ha egyszer nem akkor jön a depresszió, paranoia, hogy engem nem szeretnek, nem vagyok értékes és a többi. Baromi nehéz tudom de fogadd el, hogy most a padlón vagy, mindenki volt ott és lesz is. De magad ne okold azért amit nem tudhattál. Mert azt nem tudhattad hogy bukni fogsz btc-t. Ha tudtad volna máshogy cselekszel. Itt az ideje, hogy elkezdj egy más életfilozófiát követni. Csomó dolog van amiért hálás lehetsz pl többet keresel mint amennyit elköltesz. De ez lehet pl az is, hogy nem történt nagyobb tragédia az életedben. Mindig lehet rosszabb. Tudom lehet, hogy kissé motivációs tréningnek tűnik amit leírok de ez tényleg működik, saját tapasztalat. Ami még fontos, hogy ne okold magad és ne szégyelld. Hiszen ezekkel a tulajdonságokkal sok embert felülmúlsz amiket leírtál. Nem fogom itt ecsetelni, hogy ne igyál mert ha azt érzed, hogy most csak ennyi akkor ennyi. De amikor új erőre kapsz akkor szállj ki belőle és próbáld újra. Soha nem adjuk fel. Nekem régóta részem a függőségem de megpróbáltam most minden emlékemet feleleveníteni arról az időszakról amikor nekem mondták ezeket. Azóta teljesen más a szemléletem erről. Előtte én mindenre rá tudtam függni de most már semmire sem.
2021. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nagybàtyàm több, mint 35 éve iszik... A héten kórházba került, otthon talàltunk rà àjultan, nem volt magànàl. Nem tudjuk mi lesz vele, azt mondták pelenkâzzàk, katéter van neki bekötve, és etetni kell.. Azt sem tudjuk biztosan, hogy az elvonási tünetek miatt lett-e ilyen rosszul, mert elfogyott ugyan a pénze, de valamennyije mégis volt még, és azt most meg nem talâltuk meg, szóval hosszú, de nyomok meg mégsem voltak a lakàsàban, hogy az utóbbi napokban ivott volna...
2021. márc. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!