Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ennyire befolyáso...

Miért vagyok ennyire befolyásolható? (Érzelmileg)

Figyelt kérdés

Lesz egy nehéz felvételim, és a tanárom azt mondta, hogy nem valószínű, hogy sikerülni fog.

Nyilván vannak lemaradásaim, de eddig volt elég erős motivációm. Most nem tudom kinyitni a könyvet, az van bennem, hogy úgysem fog sikerülni, akkor minek. :(



Tanácsok?


2021. márc. 8. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudatosítsd magadban, hogy nem mások véleménye határoz meg.

Bizonyítsd be a tanárodnak hogy egy idióta, és a tanári pályára nem való, amiért ilyet mond. Pont ő, akinek előrevinnie kéne a diákjait, nem pedig visszahúznia.

2021. márc. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bizalom olyan dolog, amivel vissza lehet élni és ez világokat képes lerombolni. Erről szól a Disney legújabb siker rajzfilmje a Raya.
2021. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézd nem ismerem a képességeid, szóval nem tudom, hogy van e igazság abban, amit a tanár mond, de nekem ugyan ezt mondták a középiskolai felvételi előtt. És végül nem lett igazuk, szóval könnyen lehet, hogy alábecsül a tanárod. Egy próbát mindenképp megér, azzal semmit nem fogsz veszíteni.


Sok sikert. :)

2021. márc. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van bennem akaraterő (legalábbis eddig volt), és realisztikusan gondolkodtam, számoltam a lehetőséggel, hogy megtörténhet, hogy nem sikerül, de nem adtam fel. Most olyan érzésem van, mintha előre elkönyvelték volna, és feleslegesnek tartom, az önbizalmamat is lerombolta, hogy képtelen vagyok rá, és gyenge vagyok.
2021. márc. 8. 11:45
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Túl nagy jelentőséget adsz a tanár véleményének. Egyáltalán nem istenek ők, hogy előre elkönyvelhessenek ilyeneket. Sőt, kifejezetten sokan tévednek ők is, mint minden ember. Mint a korábbi hozzászólóval, velem is többször megesett, hogy a tanár csak az önbizalmam rombolta az "ez nagyon kevés lesz" dumájával, de végül mindig megleptem őket; sőt, sokkal több dolgot is elértem annál, mint az a szint, ahová ők besoroltak engem.


Nagyon egyszerű a dolgod:

1.) Készíteni egy B tervet arra az esetre, ha nem sikerül.

2.) Köpni egyet az ilyen destruktív emberekre.

3.) Beleadni mindent.

2021. márc. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az önbizalmadat nem veheti el senki. Soha ne mondd azt, hogy úgysem fog sikerülni. Vedd elő a könyvet és a felvételin a legjobb tudásod szerint csináld meg a feladatot.
2021. ápr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!