Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Drogfüggő lettem? (Lent)

Drogfüggő lettem? (Lent)

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szedem a rivotrilt, most 2-0-4mg adagban de mellette orrba is szívok fel napi többször 0.5öst. Egész nap csak fekszek és chillelek de ha kimegy a hatás már rosszul vagyok,hogy kell meg...azt tudom hogy függőség de milyen szinten? Mennyire veszélyes?

2021. márc. 10. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fuha, hát igen, ez függőség és habár a gyógyszereket hivatalosan nem minősítik drognak, mégiscsak drogok, pláne amelyek ilyen szinten hatnak az idegrendszerre.


Próbáld meg azt, hogy mindig csökkented az adagot, amit szívsz, szedsz belőle, és talán le tudsz róla jönni.


Egyébként mi történt az életedben, ami miatt elkezdted szedni?

2021. márc. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ne itt kamuzz az online oktatás után!
2021. márc. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, egyébként én az alkohollal kezdtem ezt csinálni, sokszor ha stresszes időszakom van, így nap közben is eliszogatok egy sört és ha kezd kijönni, muszáj még egyet tolnom :D


Bár nekem szerencsére ez nem minden nap van, hanem heti szinten 1-2 érzem ezt

2021. márc. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
95%

Szia. Édesanyám nyugtató függő volt évek óta. Voltak más gondjai is, de a nyugtató nagyban hozzájarult a halálához. Teljesen ráfüggött, mértéktelen számban szedte sajnos, ami nagyon nem egészséges.

A bátyám miután leszokott a kemény drogról, elkezdte szedni a nyugtatót Ő is. Totál szélsőséges emberré vált, ha nem volt benne egy kis frontin vagy rivotril, már nem lehetett hozzászólni. Időközben édesanyám meghalt, a bátyám pedig leszokott mindenről, és családot alapított, de emiatt nagyon sokmindenki ellökte magától.


Ennyit tudok erről mondani, ítéld meg magad, mennyire veszélyes.

2021. márc. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az összes ilyen nagyon durva függőséget alakít ki. Talán azért mert a folyamat végén ismered csak fel, amíg a kemény drogokat az elejètől fogva tudod, hogy ez gáz.


Mind a kettőhöz volt szerencsém. Amúgy szívtam orrba én is, egy idő után kevés lesz és mást fogsz orrba szívni. Ez egyértelmű függőség ami nem fog ott véget èrni, hogy már nem hat, nem elég, nincs már chillelés. Törvényszerű, hogy keresel erősebbet aminek újra van.


A kèrdés pedig nem az, hogy mit csinálj, mert rosszul vagy az elvonástól. Erre annyi a válasz, hogy bírd ki amíg elmúlik. Nem becsülöm alul, nagyon nehéz ez is. A keményebb utána jön. Nélküle élni. Egy idő után az is rutinná válik.


Így élni sem lehet sokàig, vagy agyhalott zombi leszel aki egy otthonban van fiatalon, vagy bekattansz és zárt osztályra jársz ki be (ott is mindenki le fog nézni), vagy belehalsz. Viszont le is állhatsz, amiben kérhetsz segítséget. Sok alapítvány biztosít már orvost, pszichológust ingyen az országban. Vannak önsegítő programok. Vagy ha nagyobb a baj vannak rehabok. A kórházi addiktológiákat és pszichiátereket feltsd el, vagy a területi pszichiátriai gondozót. Ugyanúgy csak gyógyszert írnak idő hiányában.


A gyógyszer bár társadalmilag elfogadott, visszaélés szerű használat mellett drog. Teljesen mindegy, hogy legális vagy sem. Mint ahogy már mondtam az is mélyebbre visz, hogy a társadalom elfogadja. "Orvos írta fel így már rendben van" Hát nincs.

2021. márc. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!