Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik, hogy egyik napról a...

Létezik, hogy egyik napról a másikra elmúlnak az OCD-s rituálék?

Figyelt kérdés

Régóta szenvedek OCD-vel, és csak néhány éve tudatosult ez benne.

Talán olyan 6-7 éve kezdődött és mai napig tart de ma egyszerűen elmúlt egy csomó rituálé és nem érzek hirtelen kényszert rá. Néhány azért még van de 30 rituáléból megmaradt max 5 talán. Ma takarítottam a szobámban mert rég nem volt és utána éreztem ezt hogy elmúlt. Miért múlhattak el az ingerek? Kis kényszert néha érzek de nem olyan erőszakost mint korábban volt. Pedig annyira szenvedtem vele és hogy lehet, hogy most mintha fellélegeznék belőle? Pár rituálé még megvan de a javára nem érzek késztetést. ÉS még orvosnál sem jártam inkább itt kérdeztem néha erről, részletesen leírtam a tüneteimet, legjobb barátnőmnek is elmeséltem és nem nézett bolondnak. Szóval lehet ezek miatt is enyhült kicsit? De miért pont ma így este fele mikor ilyenkor hatalmasodik el rajtam? Vagy ez csak így átmeneti megnyugvás? OCD-sek tapasztaltatok ilyet?



2021. márc. 11. 02:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kényszer gondolatok, cselekvések a szorongás egyik formája, ha csökken a szorongás, belső feszültség, akkor a kényszer is enyhül. Kb úgy kell elképzelni, mint a gyomorideget, aki nyugodt annak nincs. És az agy egy folyton változó valami, alakul, szelektál, alkalmazkodik. Emiatt el is tud múlni az ocd bár nem egyik pillanatról a másikra, hanem a veled, benned történő változások miatt.
2021. márc. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak nem értem miért csökkentek pedig semmi különleges nem történt mostanában csak kitakarítottam a szobámat amit egy ideje nem tettem de ezt korábban is csináltam de akkor nem volt változás. meg most érzek ilyen fellélegzést pedig ugyanúgy telnek a napjaim itthon munkanélküliként egy ideje de valahogy mégis sok rituálé eltűnt, nem érzek kényszert sem csak néhányra még.
2021. márc. 11. 05:19
 3/4 A kérdező kommentje:

Meg ráadás hogy ma sokat álmodtam és megálmodtam fura jelenetekben a félelmeimet is.

A szégyenérzetet, a félelmet üldözés iránt, engem okolást is szóval tök fura volt így.

most sem érzek kényszert már csak néhány apróságra ami fura de megkönnyebülés.

2021. márc. 11. 15:16
 4/4 anonim válasza:
Én is ocd-s vagyok. Nekem inkább a cselekvés részei vannak jelen. Általában ha egy adott dologra koncentrálok nem jön elő. Nagyon sokszor amikor úgymond nagyobb dolgokat kellett csinálnom próbáltam visszatartani. És elhitetni magammal hogy nem lesz semmi baj ha nem csinalom meg. Néha bevált néha nem. Viszont az enyémben az a fura hogy nekem nem olyan dolgokat kell megtenném mint pl megmosni a kezem stb. Hanem apróbb de több dolgokat.Ugye leírtad hogy lehet kezd elmúlni igazabol szerintem orvos és terápiák nélkül is elmúlhat. Úgyhogy valószínűleg neked kezd elmúlni ;)
2021. márc. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!