Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Telefonfüggőség?

Telefonfüggőség?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok gyesen a kisgyermekemmel és azt vettem észre, hogy mióta van vezeték nélküli headsetem, sokat telefonálok. Már reggel 8-kor elkezdem, felhívom a testvéreimet sorban, anyám, apám, semmi különös csak megkérdem mi van velük, hogy aludtak. Aztán a barátokat akikről tudom, hogy fel tudják venni munka közben vagy szabadnaposok.

Régebben inkább irogatni szoktam, de mióta van kisgyermekem, nem szeretem, ha látja nálam a telefont, így inkább telefonálgatok headsettel.

Volt már más is így? Vagy ez normális viselkedés, mikor az anya otthon van a gyerekkel évekig? Közben csinálom a dolgom, főzök mosok takarítok, a kicsi eljátszik, szóval nem az, hogy belököm a tévé elé, aztán legyen el.



2021. márc. 11. 06:37
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Ezt hívják bekattanásnak.
2021. márc. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Szánalmas.
2021. márc. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A másik topikon meg kérdezik, hogy "a barátnőm-lányom-tesóm állandóan hívogat, ha kell, ha nem, nagyon idegesítő, hogy szoktathatnám le róla anélkül, hogy megbántanám?"


Akkor hívd őket, ha van mondanivalód, ha nincs hetente egy-kétszer.

2021. márc. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem nem normális. Az a helyzet,hogy az élet most nagyon monoton, csak a pici, a boltosnéni a védőnő és a férjed közt mozogsz. Én szeri tem menjetek nagyon sokat sétál i. Neked is jot tenne a mozgás. Meg talán a baba is vilagot látna🙂
2021. márc. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem normális. Alapból tiszteletben kell tartani másokat is, élik ők is az életüket, nem kell zargatni senkit. Az hogy 1 hónapban 1x felhívsz valakit hogy mi újság vele, semmi gond, de napi szinten idegesítő és tolakodónak hat a másik félnek. Ezt hívják úgy, hogy unalom. Éppen nincs mit tenni, felhívom már anyámat,testvéreket, volt kollégákat, stb. Foglald el magad, nem akarom elhinni, hogy 2021-ben valaki csak telefonálással tudja elütni az időt.
2021. márc. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát közben teszem a dolgom, mint ahogy írtam. Nagyon sokat sétálunk is, de séta közben is elalszik, és olyankor telefonálgatok :D. Oké, igazatok van, leredukálom.
2021. márc. 11. 07:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy kolléganőm aki munka közben csinálta ezt, komolyan nem is értettem, ott voltunk 4en, a meló és közben dumált telefonon fűvel fával.

Azt éreztem rajta, hogy félt egyedül maradni Saját magával akár egy pillanatig is, a csönd és a pillanat megélése is jó dolog, ő sztem ilyet sosem tapasztalt meg. Nekünk nagyon zavaró volt, tudtunk róla mindent és amúgy le is néztük, hogy képtelen a közléskényszeréről lemondani.

Nem írtad mennyi idős a gyermeked de én vele foglalkoztam. , közös játék van e? Nem csak a beszéd fejleszti hanem ha neki mondod, a háztartási munkát os: nézd most anya ezt és ezt csinálja, milyen finom lesz, rend lesz, apa örül. Ezek a mondatok jobban fejlesztik, mint ha szófosást hall amit nem tud hova kötni.

Mondókázni szoktál e?

Amúgy valószínűleg ő is majd ontja a szót ha megtanul beszélni és nem lesz időd mással csevegni :)

Kicsit befelé is figyelj, nem olyan szörnyű az

2021. márc. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Végre egy igazán hasznos és értelmes válasz. Köszi utolsó.

A gyermekem másfél éves. Persze, van közös játék, mondóka, ének, nagyon sokat beszélgetünk egymással is, velem van a konyhában, bevonom mindenbe amibe egy másfél évest be lehet. Igen, igazad van, már most nagyon sokat beszél :D.

Nekem igazából nem közléskényszerem van, ahogy a kolleganődnek volt, én inkább érdeklődöm a szeretteim hogyléte felöl.

Igazából ez egy új szitu, mert mielőtt itthon maradtam gyesen, olyan munkám volt ami totál leszívott, nem volt időm se energiám se kedvem hivogatni a szeretteimet, ezt hiányolták is, azt hitték, nem foglalkozom vele mi van velük. De most meg nem akarok átesni a ló túloldalára és idegesítő lenni meg nem hagyni őket élni, szóval ma reggeltől visszafogtam magam és nem telefonálgattam.

Az már egy jó pont, ha valaki belátja, hogy gáz van kialakulóban és megpróbál változtatni tudatosan.

2021. márc. 11. 14:13
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szuper, hajrá. A hét bizonyos napjain hivd őket, vagy minden nap egy valakit.
2021. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!