Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire érint rosszul titeket...

Mennyire érint rosszul titeket a karantén?

Figyelt kérdés
Nekem konkrétan minden szociális kapcsolatom megszünt + azt hiszem hogy egy kicsit be is depiztem. Mit csináltok annak érdekében hogy ne savanyodjatok be?

2021. márc. 11. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nincs karantén csak kijárási korlátozás. Oda mehetsz ahova akarsz az országon belül. Szerintem ha tényleg jó baráti kapcsolataid voltak ez előtt akkor még most is találkoznátok ha nem is olyan gyakran mint a korlátozások előtt. Mi is ugyan úgy tartjuk a kapcsolatot, kb minden nap beszélünk Messengeren és hetente vagy kéthetente találkozunk min. 1szer
2021. márc. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Nincs karantén, csak ha beteg vagy és pozitív lett a teszted, akkor minimum 2 hétig nem mehetsz sehová, de egyébként meg mehetsz bárhová, lehet sportolni is (futni, biciklizni, stb) Uszodák, étkezdék zárva persze meg kiadják az ételt, de attól még találkozhattok barátokkal, meg sétálhattok, nem kell ezen besavanyodni, nem állt le az élet. Nem csak disco meg pláza létezik! Ismerd meg szép hazánkat, gyönyörű helyekre ellehet menni kirándulni egyet!!!
2021. márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit több odafigyelést igényel tényleg a szociális kapcsolatok fönntartása. Szóval a megoldás, hogy figyelj erre oda. Eléggé biztonságos megoldás például, ha kiválasztotok egy másik háztartást és velük rendszeresen összejártok, de csak velük tényleg (és ők is csak veletek). Persze ha nem elég nektek a netes videós csevegés - nekem pl. elég. A kollégákkal társasozni is szoktunk erre kitalált honlapokat használva.


Egyébként az elmúlt hetekben én is egy kicsit kezdek érezni depresszió jellegű tüneteket, de ennek az oka nem a karantén, hanem hogy terhes vagyok és folyton émelygek már hetek óta. És már eléggé tele van vele a hócipőm. Az mondjuk lehet, hogy ha nem lenne járvány, több lehetőségem lenne segíteni magamon, de a fő problémán az sem változtatna.

2021. márc. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én életemben annyi változott, hogy nem tudunk többnapos utazásokat szervezni a párommal, csak egynapos kirándulásokat.

Ezek is teljesen jók.

2021. márc. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

#1-es jól mondja, ne nevezzük karanténnak a kijárási korlátozást!

Egyébként mi is beszélünk gyakran telefonon, videón, néha összefutunk, igaz, kevesebbet most, mint a korlátozások előtt. E mellett kihasználom azt az előnyt, hogy több idő jut foglalkozni a házimunkával, illetve filmeket nézni. :)

2021. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Tényleg durva, hogy a sok pávián IQ-s karanténozik már egyéve, holott a megbetegedetteknek volt/van hatósági házi karantén.


A kijárási korlátozást meg a tilalmat hagyjuk is.


Elmélkedjenek a "karanténjukban".

2021. márc. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
Engem semennyire, éjszaka eddig sem kószáltam, nem éltem nagy társasági életet. Jobban zavar, hogy bizonyos üzletekbe nem lehet menni, a webáruházas postázás meg csak a Postát gazdagítja.
2021. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!